Hindistan, Çin’de üretilen akıllı telefonların ithalatını engelledi, iPhone 12 serisini etkiliyor


Hindistan, Çin’e karşı çabalarını yoğunlaştırıyor. Hindistan hükümeti şu anda Çin hükümetine ve ülkeyle ilgili her şeye karşı bir tür “soğuk savaşı” destekliyor. Yöntemler, Çin’deki popüler uygulamaların yasaklanmasından ithal ürünlerin yasaklanmasına kadar uzanıyor. Son zamanlarda hükümet Çin’den 42’den fazla başvuruyu yasakladı. Bunların arasında, popüler e-ticaret platformu uygulaması olan Aliexpress ve diğer Alibaba ile ilgili uygulamalar. Şimdi hükümet Çin’de üretilen akıllı telefonlara engel oluyor. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre (GSMArena aracılığıyla), Hindistan’ın BIS’i olan Hint Standartları Bürosu, Ağustos ayından bu yana akıllı telefonların ithalatını engelliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Engellenen ithal ürünler arasında, Apple’ın iPhone 12 ailesinin yanı sıra Oppo ve Xiaomi tarafından Çin’de üretilen akıllı giyilebilir ürünler de var. Apple için bu, iPhone 12 serisinin henüz piyasaya sürülmesiyle büyük bir sorundur. İPhone 12 cihazlarının ülkelerdeki stoklarını ve fiyatlarını etkileyebilir. Tabii ki, Apple ülkede üretim yapıyor, ancak görünüşe göre Çin’den ithalat yapmaktan daha ucuz değil.

BIS’in ithalatı işlemesi iki aydan fazla sürüyor

Merakla, BIS ithalatları genellikle 15 gün içinde işler. Hindistan ile Çin arasındaki mücadelenin bu günlerinde, düzenleyici kurumun tamamlaması iki ayı buluyor. Apple India yöneticilerine göre şirket, ülkedeki operasyonlarını ve montaj operasyonlarını genişletmeye devam edecek. Bununla birlikte, bunun gerçeğe dönüşmeden birkaç mil uzakta olduğunu varsayıyoruz. Sonuçta Apple, bu mücadelenin başlangıcından beri böyle sözler veriyor. O zamandan beri pek fazla meyve toplanmadı. Apple halihazırda Hindistan yapımı bazı iPhone’ları satıyor, ancak en son ürünü satmak için ayarlamalar yapılması gerekiyor.

Apple muda estratégia ve satıcıları iPhone voltam bir hilal yapıyor - TudoCelular.com

İlginç bir şekilde, Hindistan Başbakanı kendine yeterliliği ve yerel üretimi teşvik ediyor. Ona göre bu değişiklikler pazarı daha da güçlendirecek. Ancak bu, tüccarlar ve Hindu milliyetçi gruplar arasında çok daha ötedir. Bu gruplar Çin’den ithal edilen malların boykot edilmesi çağrısında bulunuyor. Bu hareket, 2020’nin başlarında yaşanan bir sınır çatışmasının ardından güç kazandı. Dahası, aşırılık yanlısı gruplar, tüm COVID-19’un Çin hükümetinin ihmalinin bir meyvesi olduğunu belirtiyor. Gecikme, özellikle tatil sezonu başlamak üzere olduğundan, perakendeciler için kesinlikle sorun anlamına gelecektir.

Bu, akıllı telefon satıcıları için bir sorun olsa da, Çin’den ithal edilen parçalara sahip diğer ürünleri de etkileyecektir. Bu şu andan itibaren bir eğilim gibi görünüyor.

.

Apple HindistanBISÇinelmaHindistanHindistan - ÇinHindistan BISHindistan malıHindistan yerel üretimiHindistan'da yapoppoxiaomi