HarmonyOS 2.0’ı ilk alan Huawei Akıllı Ekran TV’ler olacak


Huawei, Hongmeng / HarmonyOS işletim sistemine dayalı Huawei Akıllı Ekranlı akıllı TV’lerin lansmanının yıl dönümünü kutladı. Etkinliğin şerefine, tüketici IoT (Nesnelerin İnterneti) başkanı Zhi Hao bazı ilginç haberler paylaştı. Bu nedenle yönetici, Huawei Smart Screen TV’lerin HarmonyOS 2.0 işletim sistemini alan ilk cihazlar olacağını duyurdu. Ayrıca Huawei, yıl sonuna kadar kitle eğlence pazarı için yeni bir akıllı TV serisi tanıtacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


HarmonyOS 2.0’ı ilk alan Huawei Akıllı Ekran TV’ler olacak

Huawei HongMeng İşletim Sistemi

HarmonyOS 2.0, 10 Eylül’de Huawei Geliştirici Konferansı 2020’de tanıtıldı. Huawei Akıllı Ekranlara ek olarak, yeni işletim sistemi tabletler ve akıllı saatler de dahil olmak üzere diğer cihazlarda da kullanılacak. Akıllı telefonlar daha sonra listeye eklenecektir. Geliştiriciler tarafından akıllı telefonlar için HarmonyOS testleri Aralık ayında başlayacak ve kullanıcılar Ocak-Şubat aylarında testlere katılacak.

Huawei, Windows 10’u PC’lerinde HarmonyOS 2.0 ile değiştirecek

Geçen yıl, ABD Ticaret Bakanlığı Huawei’yi kara listeye aldı. Bundan sonra, şirket işletim sistemi olan HarmonyOS’un geliştirildiğini duyurdu. Artık Huawei’nin kendi işletim sistemli bilgisayarları piyasaya sürmeyi planladığını biliyoruz.

Huaweicentral’a göre, Çin sosyal ağı Weibo’da içeriden bir gönderiye atıfta bulunarak, HarmonyOS 2.0’a sahip bilgisayarlar şirketin iç pazarına girebilir. Cihazlar ayrıca Kunpeng işlemcilerde çalışacak.

İçeriden biri, birkaç eyaletin, şehrin ve bölgenin Huawei’nin PC tedarik zincirleri kurmasına zaten yardım ettiğini bildirdi.

Huawei’nin HarmonyOS’un çapraz platform çözümü olacağını zaten bildirdiğini hatırlayın. Bu, işletim sisteminin akıllı saatler, kişisel bilgisayarlar, arabalar ve diğerleri dahil olmak üzere farklı cihazlara esnek bir şekilde yerleştirilebileceği anlamına gelir.

Harmony OS güvenliği

Akıllı telefonlar ne olacak?

Google ile çalışamama ile ilgili sorunlara rağmen Huawei, Google mobil hizmetleri yerine Android işletim sistemi ve Huawei mobil hizmetleri ile yeni amiral gemisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirket, tam teşekküllü amiral gemilerini piyasaya sürmeyi unutmadan kendi AppGallery uygulama mağazasını ve HarmonyOS işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Ancak temsilcilerinin “biraz” tuhaf olduğu zamanlar vardır – örneğin, Huawei’nin başkanı şirketin Google ve Apple’a yetişmek için “daha fazla” 300 yıla ihtiyacı olmayacağını söyledi.

“Dünyada Android ve Apple işletim sistemlerindeki cihazların satışı çok büyük ve Huawei geç kaldı. Tüketicilerin diğer işletim sistemlerini kabul etmesi zordur. Böylelikle Huawei işletim sisteminin Android ve Apple’ı geçmesi uzun zaman alabilir, ancak en fazla 300 yıl olabilir, ”dedi Dragon Magazine ile Ren Zhengfei şirketinin CEO’su.

Bu açıklamalar, dev şirketin çalışanları ve hayranları için can sıkıcı. Ve şirketin kurucusundan gelmesi daha tuhaf.

Huawei tüketici işletmesinin CEO’su Richard Yu’ya göre. HMS (Huawei mobil hizmetleri) şu anda 170’den fazla ülke ve bölgede bulunmaktadır. 400 milyondan fazla aylık aktif kullanıcı ve 1,3 milyondan fazla geliştirici ve iş ortağı ile. Halihazırda Google Android ve Apple iOS’tan sonra ikinci sırada yer alıyor ve küresel olarak ilk üçe giriyor.

Şu anda Google Play’de 2,1 milyondan fazla uygulama bulunurken, Huawei AppGalery’de şu anda yalnızca 55.000 uygulama bulunmaktadır. Kısa vadede, Android’i Hongmeng OS ile değiştirmeyi bırakın, GMS’nin lider konumunu hiç şüphesiz sarsmak zor.

.

HarmonyOS 2.0HarmonyOS 2.0 Akıllı Ekran TVHarmonyOS 2.0 güncellemesiHongmeng OS 2.0Huawei HarmonyOS 2.0