HarmonyOS 2.0 dağıtılmış UI kontrolleri, farklı ekran boyutlarına uyum sağlar


Huawei’nin akıllı telefonlar için HarmonyOS 2.0’ı resmi olarak piyasaya sürdüğü artık haber değil. Bu sistem şimdilik yalnızca uygulama geliştiricileri tarafından kullanılabilir (geliştiriciler beta). Şu anda bazı Huawei Telefonları için mevcuttur. Bu güncellemeyi alabilen akıllı telefonlar arasında Huawei P40, P40 Pro, Mate 30, Mate 30 Pro ve MatePad Pro cihazları bulunuyor. OTA kullanılabilirliğine ek olarak, bu güncelleme Android uygulamalarını da destekler. Raporlara göre, HarmonyOS 2.0, çok terminalli kullanıcı arayüzü geliştirmenin verimliliğini artırabilen ve çoklu ekran türlerine ve etkileşim yöntemlerine uyum sağlayabilen dağıtılmış UI kontrolleri kullanıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0’ın yeni cep telefonu UI kontrolleri, geliştiricilerin mobil HarmonyOS uygulamaları geliştirmeleri için 50’den fazla UI kontrolü ekler. Harmony geliştirme projelerine katılan geliştiricilerin sayısı şu anda 100.000’i aşıyor. Ek olarak, Huawei’nin tüketici iş yazılımı departmanı başkanı Wang Chenglu, Midea, Joyoung, Boss Electronics ve Puffin Technology’nin artık bu yıl Hongmeng OS ile donatıldığını söyledi. 2021’deki hedef, 40’tan fazla ana markanın 100 milyondan fazla cihazını kapsamaktır.

[Introduction to HarmonyOS 2.0]

HarmonyOS 2.0 cep telefonu geliştiricisi Beta sürümü aşağıdaki özellikleri iyileştirir:

 • 15000 + API’ler (cep telefonu / PAD, geniş ekran, giyilebilir, araba ve makine uygulamalarının geliştirilmesini destekler)
 • Dağıtılmış uygulama çerçevesi
 • Dağıtılmış kullanıcı arayüzü kontrolleri
 • DevEco Studio 2.0 Beta3

Harmony OS 2.0 Mobil geliştirici beta ana özellikleri

 • Geliştiricilerin mobil HarmonyOS uygulamaları geliştirmeleri için 50’den fazla UI kontrolü ekleyen yepyeni cep telefonu UI kontrolleri. Aynı zamanda birden fazla cihazın UI etkileşim deneyimini birleştirir.
 • HarmonyOS uygulama çerçevesi, cep telefonlarını ve hızlı geçişi destekler. Aynı zamanda hızlı bağlantı ve dolaşımı destekler. HarmonyOS uygulamalarının birden fazla cihazda kurulum gerektirmeyen yüklemesi yoktur.
 • Windows ve Mac platform geliştirme ve derleme araç zinciri deneyimi sağlar. Bu, geliştiricilerin HarmonyOS uygulamalarını hızlı bir şekilde geliştirmeleri için de uygundur.
 • Mobil geliştiriciler için 40’tan fazla Örnek Kod sağlar. Bu, geliştiricilerin HarmonyOS arayüzlerini ve geliştirme yöntemlerini hızlı bir şekilde anlamaları ve bunlara uyum sağlamaları için uygundur.
 • Çok modlu algılama gibi dağıtılmış yetenek arayüzleri, çoklu kullanım senaryolarını destekler.
 • Ayrıca standart bir giriş yöntemi çerçevesi ve yetenekleri sunar
 • Standartlaştırılmış telefon sistemi arayüz yetenekleri sağlayın.
 • Ayrıca engelsiz bir geliştirme çerçevesi kullanır
 • Standartlaştırılmış dağıtılmış veri yönetimi yetenekleri sağlar. Geliştiriciler, cihazlar arasında gerçek zamanlı veri senkronizasyonunu gerçekleştirmek için standartlaştırılmış dağıtılmış DB arayüzlerini de çağırabilir.
 • Hesap sistemi yeteneklerini geliştirin. Ayrıca HarmonyOS sistemine hesapsız cihazlar da içerir.

Teknik olarak, Harmony OS, Huawei’nin önceki sisteminin alt katmanındaki bir değişikliktir. Bu, Android + EMUI’nin artık Harmony OS2.0 + EMUI olarak çalışacağı anlamına geliyor. Huawei’nin resmi web sitesine göre, HarmonyOS Beta sürümündeki kullanıcılar EMUI 11 kararlı sürümüne geri dönebilirler. Bu, Huawei Mobile Assistant (HMA) kullanılarak yapılabilir.

.

Akıllı telefonlar için Harmony OSHarmony OSHarmony OS 2.0Harmony OS 2.0 BetaHarmony OS 2.0 lansmanıHarmony OS 2.0 mobil betaHarmony OS 2.0 resmi sürümüHarmonyOSHongMengHongmeng 2.0Hongmeng 2.0 betaHuawei