Google TV donanım yazılımına sahip Chromecast, Apple TV uygulamasını alacak

Google TV donanım yazılımına sahip Chromecast, Apple TV uygulamasını alacak, Mobil Destek

Önceki bir gönderide, yeni Google TV ürün yazılımı (Android TV’nin mantıksal bir devamı) ile Google’ın yeni Chromecast’i hakkında konuştuk. Bu yazıda, bu set üstü kutuyu resmi fiyat etiketinde (50 $) alırsanız, bugün Android TV çalıştıran daha iyi bir cihaz bulamayacağınız sonucuna vardık.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Ancak, tüm avantajlara rağmen, şirketin üzerinde çalışacak bir şeyleri vardı ve geliştiriciler yerinde duramadılar. Google, aygıt yazılımına Apple TV desteği ekleyecek ve büyük olasılıkla birçok yasal içerik sever bu haberden çok memnun kalacak.

Dün resmi Google blogunda yeni bir gönderi yayınlandı. Google’ın medya ve eğlence başkanı Jonathan Zepp, Apple TV uygulaması desteğinin önümüzdeki yılın başlarında Google TV’den Chromecast’e geleceğini duyurdu. Buna ek olarak Zepp, gelecekte tüm Android TV cihazlarında Apple TV uygulaması için tam boyutlu destek sağlanacağını ima etti.

Google TV donanım yazılımına sahip Chromecast, Apple TV uygulamasını alacak, Mobil Destek

Ücretli bir Apple TV + abonesiyseniz, orijinal Apple içeriği de kişiselleştirilmiş önerilere ve Google TV arama sonuçlarına dahil edilecektir.

Birçok özel yayına göre, Apple TV için destek ekleyen Google, aslında, video içeriğini izlemek için ideal bir donanım yazılımı haline geldi. Google TV, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Max, Hulu, Peacock ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen hemen her video akışı uygulamasını zaten destekliyor.

Android TV kullanıcıları artık YouTube’u 8K’da izleyebilir

Zaten bir 8K Android TV’niz varsa, bu raporu beğenebilirsiniz. Yakın zamana kadar, Android TV için YouTube uygulamasında akış zirvesi 4K idi. Zaten birkaç 8K TV ve 8K içerik olmasına rağmen, kullanıcılar YouTube’da 8K’da yayın yapamazlar. Ancak, yeni bir güncelleme ile Android TV’lere 8K desteği getirdikçe tüm bunlar değişecek. Ancak, yalnızca Android 10 ve üzeri kullananların bu güncellemeyi alabileceğini unutmamak gerekir.

Google TV donanım yazılımına sahip Chromecast, Apple TV uygulamasını alacak, Mobil Destek

AndroidPolice’e göre değişiklik günlüğünde “.av1 codec içeren akışlarda HDR desteğinden” söz edilmiyor. Bu, bu özellik için resmi bir onay olmadığı anlamına gelir. Ancak, Cast Connect desteği var.

Orijinal Değişiklik Günlüğü:

 • 8K video oynatma desteği
 • AV1 HDR oynatma desteği
 • Bazı cihazlarda iyileştirilmiş ağ performansı
 • Bazı cihazlarda düzeltilen yazı tipi sorunları
 • İlk çalıştırmada siyah ekranın gösterilmesi sorunu düzeltildi
 • Diğer çeşitli platform iyileştirmeleri

Revize Değişiklik Günlüğü:

 • YouTube Music açılış ekranını göster
 • Cast Connect desteği
 • Android 10 ve üzeri için sınırlı 8K desteği
 • Geliştirilmiş çözünürlük seçimi
 • Yanlış tarih ve saat sorunları düzeltildi
 • Diğer çeşitli platform iyileştirmeleri

.

android tvapple tvApple TV uygulamasıchromecastChromecast Apple TV uygulamasıGoogle ChromecastGoogle TV