Google resmi olarak Android 11 beta lansmanını duyurdu: 3 Haziran’da görüşmek üzere!


Google kısa süre önce herkesi Android 11 Beta çevrimiçi sürüm şovunu izlemeye davet eden bir tanıtım videosu yayınladı. Yeni Android sistemlerinin Beta sürümü genellikle Google I / O konferansında yayınlanır. Ancak bu yıl, koronavirüs salgını nedeniyle biraz farklı. Google I / O 2020 iptal edildi, bu nedenle Android 11 beta sürümü için tek seçenek çevrimiçi bir konferanstır. Bu konferans 3 Haziran’da yapılacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google, herkese bu konferansı evden izlemelerini tavsiye etti. Etkinlik, çeşitli resmi etkinliklerin haberlerini ve güncellemelerini içerecektir. Google ayrıca Android 11 sürüm programını da güncelledi. Yeni program, Android 11’in 3 Beta sürümünden geçeceğini gösteriyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında beta sürümü olacak. Resmi kararlı sürüm Ekim ayı civarında çıkacak.

android 11

Google ayrıca Android 11 Developer Preview 4’ü yayınladı. Bu önizleme sürümü herhangi bir yeni özellik içermiyor, yalnızca bazı artan kararlılık ve performans güncellemeleri içeriyor. Güncelleme, önceki yapılarda bulunmayan yalnızca bir ana özellik ekler. Aşağıda, bu sürümün getirdiği önemli değişiklikleri kontrol edebilirsiniz.

Kablosuz Hata Ayıklama

Yeni Kablosuz Hata Ayıklama özelliği, Android 11’deki olağan ADB sürecini kolaylaştırıyor. Özellik DP 2’de tanıtıldı, ancak bu sefer hak ettiği muameleyi alıyor. Kullanıcılar, bir eşleştirme kodu iş akışı kullanarak akıllı telefonu bir PC ile eşleştirebilirler. Arama devine göre, geliştiricilerin akıllı telefonlarını hızlı bir şekilde eşleştirmelerini sağlamak için Android Studio’da bir QR kodu tarama iş akışı uygulayacaklar.

ADB artımlı

Bu özel özellik, büyük APK’ların daha hızlı yüklenmesine izin vermek için gelir. Bununla geliştiriciler, bir bilgisayardan 2GB + ‘lık büyük bir APK’yi öncekinden 10 kata kadar daha hızlı bir telefona yükleyebilir. DP3 çalıştıran geliştiriciler, ADB’de “ADB yükleme – artımlı” komutunu kullanabilir. Google’a göre, tüm Android 11 başlatma cihazları Artımlı Dosya Sistemini ve dolayısıyla ADB Artımlıyı destekleyecektir. Android 10’dan gelen cihazlardan emin değiliz.

Diğer özellikler arasında uygulama çıkış güncellemeleri ve GWP-ASan analizi bulunur.

.

androidAndroid 11google