Google Play Store’da çocuklar için yeni bir bölüm var! Yalnızca öğretmen onaylı uygulamalar


Google Play mağazasına, ebeveynlerin ve öğretmenlerin çocuklar için kaliteli içerik bulmasını kolaylaştıracak yeni bir bölüm eklendi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google Play mağazasına bakarsak, küçükler için birçok özel uygulama göreceğiz. Ancak bu, çocukların uygulamalarını aramada yalnızca ilk adımdır, çünkü bunların kaliteli ve çocuklar için gerçekten uygun olup olmadığını doğrulamamız gerekir. Bu süreci önlemek için Google, bu yeni bölümde yalnızca uzmanlar tarafından doğrulanmış çocuk içeriği gösterecektir.

Google Play Store’da çocuklar için yeni bir bölüm var! Yalnızca öğretmen onaylı uygulamalar

Bu girişimi gerçekleştirmek için Google, öğretmenler ve akademik uzmanlarla ortaklık kurdu. Uygulamaları analiz edecek ve farklı yönleri dikkate alarak sınıflandıracaklar. Bu sayede her uygulama, sağladığı deneyime göre net bir şekilde farklılaşacaktır. Öğrenim türüne, yaş aralığına ve reklamların olup olmadığına vb. Ek olarak.

Kalite testlerini geçen tüm başvurular “Öğretmen Onaylandı” rozeti alacaktır. Böylece ebeveynler, seçimin eğitimciler tarafından önerilen uygulamaların bir parçası olduğundan emin olmak için rozete sahip uygulamaları arayabilir.

Yalnızca iyi kaliteyi garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda uzmanların bu seçimde belirli bir uygulamayı neden katalogladıklarının bir listesini de gösterir. Hem ebeveynler hem de öğretmenler çocuklara öğretmek için dijital kaynakları kullandığından, bu karantinada özellikle pratik bir dinamik

İlk aşamada, bu yeni bölüm yalnızca Amerika Birleşik Devletleri için mevcuttur. Ancak önümüzdeki aylarda diğer ülkelere de genişletilecek.

Ebeveynlerden, çocuklar için olan tüm içeriği araştırmanın zor olduğunu duyduk. Bugün, ebeveynlerin iyi şeyleri bulmasını kolaylaştırıyoruz. Google Play’de hem zenginleştiren hem de eğlenceli olan “Öğretmen onaylı” uygulamalarla dolu yeni bir Çocuk sekmesi.

.

çocuk uygulamalarıGoogle Oyun mağazasıGoogle Play Kids