Google nihayet Android 11 Beta 1’i yayınladı


1 Haziran’da Google, yanlışlıkla bazı Pixel cihazlar için ilk Android 11 beta sürümünü yayınladı. Ancak, şirketin Android 11 Beta 1’i Pixel cihazlarını resmi olarak piyasaya sürdüğüne dair şimdi onay aldık. Şu anda Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL bu güncellemenin ilk uygulayıcıları olabilir. Raporlara göre, güncelleme boyutu 736MB iken sürüm numarası RPB1.200504.01’dir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android 11 Beta 1’in bazı özellikleri aşağıdaki gibidir

  • Görüşme bildirimi

Android 11’in üst kısmındaki bildirim çubuğu, bir diyalog bildirim seçeneği sunar. Bildirime girdiğinizde, onu bir balon olarak açabilir ve ana ekranda bir konuşma kısayolu oluşturabilir veya bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Google bunu geliştirici seçeneklerine eklediğinde kabarcıklar zaten Android 10’da ortaya çıktı. Android 11’de Google, kabarcık bildirimlerini etkinleştirmek için yeni bir alt menü ekledi. Bu alt menü Ayarlar – Uygulama Bildirimi – Bildirimler – Balon içinde bulunur.

Android 11’de klavye, tarayıcının otomatik doldurma şifresine benzer şekilde uygulamaya özel içeriği otomatik olarak doldurabilir.

Medya kontrolü, kullanıcıların diğer ses ve video içeriği çıkış cihazlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanır. Android 11, bildirim çubuğuna Pixel Buds gibi diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlanabileceğiniz bir medya kontrol merkezi ekledi.

Android 11, kullanıcıların mikrofonlara, kameralara ve coğrafi konumlara erişim isteyen uygulamalara tek seferlik kullanım izinleri vermesine olanak tanır. Bir dahaki sefere erişilmesi gerektiğinde uygulamanın ilgili izinleri tekrar istemesi gerekir.

  • Yeni güç menüsü önizleme arayüzü, kart ve geçiş ve cihaz kontrolünden bahsediyor

  • Ana ekran başlatıcı uygulaması için önerilen ayarlar

  • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ, MEDYA KONTROLLERİNİ HIZLI AYARLARA TAŞIYIN

Google Android 11

  • Hızlı Ayarlar’da medya denetimlerini etkinleştirmek için geliştirici seçeneği

Android 11 Beta
  • Cihaz kontrolleri, cüzdan ile “Güç Menüsü” ayarlarını özelleştirin

Android 11 Beta
  • Pixel Launcher yuvası için yeni uygulama önerileri

Android 11 Beta

Bunlar, Android 11 Beta 1’in sadece bazı açıklamaları ve resimleri. Google’ın bu yeni Android sistemi tabii ki başka özelliklerle birlikte geliyor. Şimdilik sadece Pixel cihazları bu güncellemeyi alıyor. Yine de, bu güncellemenin diğer Android akıllı telefonlara ulaşmaya başlaması uzun sürmez. Tabii ki, OEM’ler kendi ince ayarlarını ekleyecek, böylece saf Android’den bazı farklılıklar olacak. Benim için konuşma bildirimi ve klavye ayarı harika görünüyor. Bu özelliklerden hangisi size hitap ediyor? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin

.

androidAndroid 11Android 11 betaAndroid 11 beta 1Android 11 beta 1 özellikleriAndroid 11 beta 1 piyasaya sürüldüAndroid 11 beta 1 yayınlandıgoogle