Google Mesajlar yakında Android 11’de kabarcık bildirimleri alacak


Google, Android Mesajlar uygulamasına daha fazla özellik getirmeye devam ediyor. Google Mesajlar yakın zamanda Apple iMessage gibi yeni özellikler aldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


SMS artık çok kullanılmasa da, Google bu uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Şimdi, Facebook Messenger’da uzun süredir mevcut olan özellik yakında gelecek gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde hem Google Mesajları hem de farklı bir uygulama kullanmak mümkündür.

Google Mesajlar yakında Android 11’de kabarcık bildirimleri alacak

Son zamanlarda, Android 11 Beta bazı cihazlarda kullanıma sunuldu. Bu sürümün yayınlanmasıyla birlikte bazı yeni özellikler kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte Google Mesajlarının Facebook Messenger’da olduğu gibi baloncuklar şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde aynı anda diğer uygulamalar ve mesajlaşma üzerinde çalışmak mümkün olacaktır.

Farklı bir uygulama kullanırken veya ana ekranda mesaj çıkarsa ekranda bir balon görünecektir. Mesajı gönderen kişinin fotoğrafı bu balonda görünecek ve fotoğraf yoksa ilk harf olacaktır. Bu baloncuğa dokunmak yeni özellikleri ortaya çıkaracaktır. Buradan mesajlaşma, arama ve görüntülü görüşme seçenekleri kullanıcıya sunulacak.

Bu özellik, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak bu özelliği denemeye başlayabilir. Özellik önümüzdeki günlerde beta sürümünde kullanıma sunulacak.

Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Beta sürümünde uygulamanın tamamen kararlı çalışmayacağını ve sorumluluğun size ait olduğunu belirtmekte fayda var.

Google Mesajlar’ın emojili mesajlara tepkileri

Son zamanlarda Google, mesajlaşma uygulamasını düzene koymak ve genel halk için RCS sohbeti kurmak için çalışıyor. Henüz iMessage’a yakın değil, ancak şirket deneyimi iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. RCS mesajlarındaki emoji reaksiyonları, Mesajlar uygulamasında test edilen son özelliktir.

Emoji reaksiyon işlevi artık kullanıcılar için görünmeye başladı. Bilmeyenler için, bu özellik, Facebook’ta görülenlere benzer bir grup emojiyi görmek için bir mesaja uzun süre basmanıza olanak tanır; başparmak yukarı, başparmak aşağı, öfke ve ağlayan bir emoji dahil olmak üzere ekranınızda görünür. Bu özellik yalnızca RCS sürümünde çalışıyor gibi görünüyor ve SMS görüşmelerinde mevcut değil.

.

androidAndroid MesajlarıGoogle MesajlarıGoogle mesajları balon bildirimleriKabarcık bildirimleriMesajlar