Google, karanlık temayı bazı uygulamalarına ekledi


Birkaç popüler Google uygulaması için karanlık bir temaya sahip uzun zamandır beklenen güncellemenin yayınlanmasıyla ilgili söylentiler birkaç haftadır devam ediyor, ancak bugün güncelleme nihayet geldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google, karanlık temayı bazı uygulamalarına ekledi

Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar’ın en son sürümünü yükleyen herkes için artık karanlık bir tema var – üç program da güncellendi. Akıllı telefonunuzu zaten gece moduna geçirdiyseniz, uygulamalar otomatik olarak ayarlanacaktır.

Bununla birlikte, temayı manuel olarak değiştirmenin bir yolu da sağlanır. Basitçe menüye gidin, ardından “AYARLAR” a tıklayın ve orada “tema” yı seçin ve ardından değiştirin.

Gece modu, parlak beyaz rengin gözleri ciddi şekilde zorladığı düşük ışık koşullarında kullanışlıdır. Ayrıca AMOLED ekran kullanıcıları için pil tüketimini optimize eder. Temayı geceye geçirme yeteneği uzun süredir Android’de ortaya çıktı, ancak Google şimdiye kadar uygulamalarına eklemeye devam ediyor.

Google uygulaması sonunda Karanlık Mod’a kavuşuyor

Google ara sıra yerel uygulamalarını yeni özelliklerle güncelliyor. Yakın zamanda Lens uygulaması benekli beta sürümünde matematik denklemleri çözülüyor. Ayrıca, en son güncelleme, ünlü Google Uygulamasına Karanlık Mod biçiminde geliyor.

Göre raporlar, Google nihayet çok istenen Karanlık Mod özelliklerini hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunuyor. tweet attı Google’ın arama sorumlusu tarafından. Yeni özellik, Android 10 ve iOS 12/13 çalıştıran kullanıcılar için yerleşik Karanlık Mod ekler.

Uygulama, Android 10 ve iOS 13’te varsayılan olarak sistem ayarlarına göre tercihini ayarlayacaktır. Bu, telefonunuzda sistem genelinde Karanlık Mod etkinse, uygulamanın varsayılan olarak Karanlık Modu açacağı anlamına gelir. Ancak, kullanıcılar artık uygulama içindeki modu ayarlar seçeneğinin içinden manuel olarak da değiştirebilirler. Ek olarak, iOS 12 kullanıcıları da aynısını yapabilecek.

Hatırlarsak, Google geçen yıl geliştirici önizlemesinin lansmanında Google Keep, Google Files, Google Fotoğraflar gibi diğer uygulamalar için Karanlık Modları duyurmuş ve bunları Eylül ayında kararlı Android 10’un piyasaya sürülmesi sırasında tüm kullanıcılara sunmuştu. Ancak Google Uygulaması için güncelleme şimdiye kadar test aşamasındaydı.

Ancak, bazı kullanıcılar geçen yıl Haziran ayında Google App için karanlık modu görebildiklerini bildirdi. Bu özellik, uygulamanın birkaç penceresine kısmen uygulandı ve yalnızca birkaç kullanıcıyla sınırlıydı.

Ancak şimdi, son güncelleme Google Uygulamasının tüm kullanıcılarına sunuluyor. Sunum bugün başlayacak ve hafta sonunda herkese ulaşacak. Yeni Karanlık Modu Play Store’da en son sürüme güncelleyerek deneyebilirsiniz.

.

Google DokümanlarGoogle dokümanlar karanlık moduGoogle E-TablolarGoogle sayfaları karanlık moduGoogle SlaytlarGoogle slaytlar karanlık moduGoogle uygulamalarGoogle uygulamaları karanlık modu