Google Kamera 8.1 güncellemesi, Pixel 5 özelliklerini daha eski Pixel akıllı telefonlara getiriyor


Google, yeni Pixel 5 kamera kullanıcı arayüzünü eski Pixel telefonlara getiren tescilli Google Kamera uygulamasının en son sürümünü yayınladı. Google Kamera 8.1 güncellemesi, Pixel 4a 5G ve Pixel 5’te piyasaya sürülen Pixel 4 ve Pixel 3’e bazı yeni özellikler de ekliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google Kamera 8.1 güncellemesi, Pixel 5 özelliklerini daha eski Pixel akıllı telefonlara getiriyor

Güncelleme, hızlı yakınlaştırma değiştirme ve yeni kullanıcı arayüzü düğmeleri ile güncellenmiş bir kamera kullanıcı arayüzü içerir. Ayrıca bir Sinematik Pan işlevi eklendi. Şirket daha önce Pixel 4a 5G ve Pixel 5’in Cinematic Pan dahil üç yeni stabilizasyon moduna sahip olduğunu söylemişti. Bu mod, içeriğe daha sinematik bir görünüm kazandırır.

Google Camera 8.0 uygulaması şimdiye kadar Pixel 5’e özeldi. Bazıları Google Kamera uygulamasının yeni sürümünü eski Pixel telefonlara indirmeyi mümkün buldu, ancak işlem o kadar kolay olmadı ve fabrika ayarlarına sıfırlama gerektirdi.

Şimdi Google, GCam 8.1’i eski akıllı telefonlara sunmaya başladı ve bu günler sürebilir. Güncellemenin eski akıllı telefonlara gece portre modu gibi diğer Pixel 5 kamera özelliklerini ekleyip eklemediği henüz bilinmiyor.

Google Camera Go, gece modu özelliğini aldı

2017’de Google, zayıf cihazlar için Go Edition altyazılı özel bir Android sürümü çıkardı. Firmware’i daha kolay hale getirmenin ve işini hızlandırmanın yanı sıra; şirket halihazırda mevcut uygulamaların birkaç özel versiyonunu ekledi ve bunların arasında GCam Go var.

Belki de bunlardan en popüler olanı Google Camera Go’dur; En ucuz cihazlarda bile iyi fotoğraflar çekmeyi mümkün kılan çok istenen kamera uygulaması. Ancak bu sürümün gözle görülür bir kusuru vardı – gece modu yoktu. Son güncellemede bu kusur düzeltildi.

Google kamera git

Pixel Night Sight, uzun süredir akıllı telefonlar için en iyi düşük ışıkta çekim modlarından biri olarak kabul ediliyor. Gece Modu’nun GCamGo’ya eklenmesi, giriş seviyesindeki cihazlara flaşsız yüksek kaliteli gece fotoğrafçılığı hakkında fikir verecektir.

Resmi basın açıklamasına göre, Google Camera Go’daki gece modu, normal GCam ile tamamen aynı şekilde çalışacaktır. Deklanşör düğmesine bastığınızda, uygulama otomatik olarak birden fazla çekim yapacaktır; ve düşük ışık koşullarında daha net görüntüler için bunları birleştirin. Bu modu kullanırken, kamera ayarlarını ayarlamanıza veya değiştirmenize gerek yoktur.

Peki, yeni uygulamayı kullanan fotoğraf örnekleri Web’de göründüğünde çekim sonuçlarına bakalım.

.

GCam 8.1Google Kamera 8.1Google Kamera 8.1 güncellemesiGoogle Kamera 8.1 özellikleriGoogle Pixel kamera