Google Kamera 7.5 güncellemesi, ses yakınlaştırma ve diğer özellikler ekler


Hepimiz Android’deki yeniliklerin büyük hayranlarıyız. Green Robot’un yeni sürümünün yakında piyasaya sürülmesine rağmen, Google uygulamalarını desteklemeyi unutmaz ve en popülerleri için düzenli olarak güncellemeler yayınlar. Google Kamera 7.5’in güncellenmiş bir sürümü bu hafta yayınlandı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google Kamera 7.5 güncellemesi, ses yakınlaştırma ve diğer özellikler ekler

Pixel akıllı telefonlara sahip olmayanlar için özellikle mutlu olmamalarını öneririz – güncelleme, kullanışlı bir modder yardımıyla bile henüz tam olarak çalışmayacak. Ama bize gelecekte belki de en başarılı kamera uygulamasından ne bekleyeceğimizi gösteriyor.

Google Kamera’nın dikkate değer yeniliklerinden biri, basitleştirilmiş bir video paylaşım sistemidir. Kullanıcılar artık kaydettikleri videoları fotoğraf çeker gibi kolayca paylaşabilecekler. Bu işlevi zaten destekleyen uygulamaların listesi en büyük anlık mesajlaşma programlarını ve sosyal medya uygulamalarını içerir: WhatsApp, Telegram, Viber, Skype, Facebook ve diğerleri.

Güncelleme ayrıca flaşın yoğunluğunu ayarlama yeteneğini de getirecek. Büyük olasılıkla, bu işlevsellik Google Pixel akıllı telefonlar için uygun olacaktır – yine de cihazlar mobil fotoğrafçının hayali olarak konumlandırılmıştır ve flaşı ayarlama seçeneği kesinlikle yerinde olacaktır.

Buna ek olarak, Google bir Ses Yakınlaştırma seçeneği ekledi. Bu işlevin püf noktası, belirli bir nesneye yakınlaştırma yaparken, kullanıcının yakınlaştırıldığı yeri “duyması” için mikrofonun daha fazla ses yakalamasının gerekmesidir. Harika bir özellik, ancak geliştiricilere göre henüz mükemmel değil.

Ve uygulamada, Hareket Bulanıklığı işlevinden (hareket bulanıklığı) bahsedildi. Büyük olasılıkla, Samsung akıllı telefonlarında olduğu gibi çalışacak – akıllı telefon programlı olarak arka planı bulanıklaştıracak ve video bokeh efekti oluşturacaktır. Ancak bu henüz onaylanmadı.

Google’ın yakında çıkacak orta sınıf akıllı telefonu Google Pixel 4a’nın piyasaya sürülmesiyle bu özelliklerin tümü kararlı hale gelecektir.

Google Pixel 4a 3 Ağustos’ta başlayacak

Geçtiğimiz yıl Google, Pixel 3a serisiyle uygun fiyatlı telefon serisini tanıttı. Aynı şeyi takiben, herkes serinin halefini, yani Pixel 4a’nın Mayıs 2020’de de piyasaya sürülmesini bekliyordu. Ne yazık ki, cihaz ertelendi ve o zamandan beri. Büyük ölçüde koronavirüs pandemisine bağlı olabilecek çok sayıda gecikme gördü. Görünüşe göre Pixel 4a akıllı telefon nihayet gün ışığını görebilir. Son zamanlarda yapılan bir sızıntıya göre, Google sonunda 3 Ağustos’ta çok beklenen Pixel 4a’yı piyasaya sürebilir.

.

GCamGcam 7.5googlegoogle kameraGoogle Kamera 7.5Google Kamera özellikleriGoogle Kamera ses yakınlaştırma