Google, ilk Pixel ile aynı tasarıma sahip bir Pixel 5 istedi


Google, çok yakında yeni bir Pixel akıllı telefonu ortaya çıkarmak için hazırlanıyor. Yeni nesil Pixel 5, 30 Eylül etkinliği sırasında düşerken, şirket ayrıca Pixel 4a 5G’yi de tanıtacak. Uygun fiyatlı telefonun 5G yetenekleri getiren farklı bir çeşidi. Her iki telefonun da benzer özellikleri ve kameraları var, ancak Pixel 5 şirketin gerçek amiral gemisidir. Teknik özellikler, fiyatlar ve tasarım gibi merakla beklenen akıllı telefonlar hakkında neredeyse her şeyi zaten biliyoruz. Ancak bugün Pixel 5’in bir prototipini gösteren güzel bir görüntü gördük. Görsele göre neredeyse 2016’dan kalma orijinal Pixel’e benzeyecek bir tasarıma sahiptik.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google ekibi, tasarımı çift tonlu bir konsept olarak değerlendirdi. Bununla birlikte, farklı renkler yerine, farklı malzemelerimiz olacaktı – Cam ve Polikarbonat. Ancak şirket, 2016’daki Pixel’e kıyasla tonun yerleşimini tersine çevirdi. Cam kısım, cihazın alt kısmına geri döndü. Sonuç, ele muhtemelen garip bir his verecek garip bir cihazdır. Nihayetinde bu tasarımı bıraktığı için Google’ı görebilir ve teşekkür edebiliriz.

Bu prototip ile ilgili ilginç bir detay ise 3,5 mm kulaklık girişi için bir kesik olması. Belki de Google bu özelliği Pixel 5 için düşünüyordu ama aynı zamanda bırakmaya da karar verdi. Ancak bu, daha ucuz Pixel 4a 5G’de bulunabilecek bir şey. GSMArena’ya göre, bu aslında Pixel 4a 5G’nin bir prototipi olabilir. Ancak şimdilik, her şey düşürülmüş bir Pixel 5 konseptine işaret ediyor.

Pixel 5 özellikleri

Pixel 5, 128 GB dahili depolama alanına sahip Snapdragon 765G yonga setiyle gelecek. 700 $ ‘lık bir fiyat etiketi ile gelecek. Başka bir sızıntıda, Pixel 5 kısa süre önce Nane Yeşili renk seçeneğiyle ortaya çıktı. Jon Prosser’e göre bu renk grubunun pazarlama adı “Sage Green”.

Google Pixel 5 lansmanı 15 Ekim'de yapıldı, Pixel 4a 5G lansmanı Kasım'a taşındı - Gizchina.com

Ahize akıllı telefon standart 60Hz yenileme hızına sahip 6 inç FHD + ekrana sahip olacak. Cihaz, 128GB Depolama alanına sahip devasa bir 8GB RAM ile gelecek. Ekran, 8 MP selfie atıcı içeren bir delik olarak. Arkada, 12,2 MP birincil sensör ve 16 MP ultra geniş lense sahip çift kameralı bir modül var. Telefon, yakıtını 18W hızlı şarj edebilecek 4.080 mAh pilden alacak.

Pixel 4a 5G ise 60 Hz yenileme hızına sahip daha büyük bir 6,2 inç FHD + AMOLED panele sahip olacak. Cihazda 3,5 mm kulaklık girişi, 18 W hızlı şarjlı daha büyük 4,885 mAh pil, 6 GB’a kadar RAM ile eşleştirilmiş aynı yonga seti ve 128 GB’a kadar yerleşik depolama alanı bulunacak.

Pixel 4a 5G’nin neredeyse aynı özelliklere sahip olduğu için daha iyi bir fırsat gibi göründüğü söylenebilir. Şok edici kısım, Pixel 5’in 700 dolarlık bir fiyat etiketi ile geldiği iddia edilirken, 4a 500 dolara mal olacak.

.

googlegoogle pikseliGoogle Pixel 5Google Pixel 5 akıllı telefonPixel 5Pixel 5 özellikleriPixel akıllı telefon