Google, Huawei akıllı telefonlarının uygulamalarını manuel olarak yüklemesini tamamen engelledi


Güncelleme: Huawei, Google uygulamalarının Kirin işlemcili akıllı telefonlara yüklenmesiyle ilgili sorunları reddediyor. Ek olarak, açıklanan konu münferit bir durum gibi görünüyor. Ayrıca, orijinal gönderi Reddit’ten silindi ve birçok kullanıcı Google uygulamalarını yeni ve eski Huawei akıllı telefonlarına normal şekilde yükleyebildiklerini bildirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Görünüşe göre Google kararlı bir şekilde harekete geçti ve uygulamalarını Huawei cihazlarına yükleme özelliğini engelledi. Bir yıldan fazla bir süredir Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle Google uygulamaları ve hizmetleri yüklenmeden amiral gemilerini ve diğer yeni akıllı telefonları piyasaya sürmek zorunda kaldı. Ancak kullanıcılar geçici çözümler buldu ve Google uygulamalarını manuel olarak yükledi. Artık manuel kurulumda daha fazla zorluk var.

Sosyal haber kaynağı Reddit’in kullanıcılarından biri soruna dikkat çekti. Bir yıl boyunca Google Haritalar ve diğer uygulamalar için APK kurulum dosyalarını manuel olarak indirdiğini ve manuel olarak yüklediğini söyledi. Ancak bu numara son zamanlarda ilk kez başarısız oldu.

Bir akıllı telefondaki APK dosyasından Google Haritalar’ın en son sürümünü yüklemeye çalışırken, bir yükleme hatası mesajı belirdi; ve nedeni şuydu: “Bu uygulama cihazınızın CPU’su ile uyumlu değil”, ancak aynı uygulamanın aynı akıllı telefondaki önceki sürümünde bu sorun yoktu.

Kullanıcı, Google uygulamalarının en son sürümlerinin güncellenmiş APK’larını çok daha eski bir Samsung akıllı telefonunda test etti ve kurulum mükemmel bir şekilde gitti. Aynı güncellenmiş Google uygulamalarını diğer Huawei cihazlarına yükleme zahmetine de girdi; Huawei P30, P20, P40 vb. dahil. Ve her durumda, Huawei akıllı telefonlarındaki kurulum, “uyumsuz CPU” nedeniyle çöktü.

Huawei ve Google henüz bu konuda resmi bir yorum yapmadı.

Huawei cep telefonları 3 yıl boyunca donmadan kullanılabilir – Yu Chengdong

Son zamanlarda Huawei, çok sayıda ürünü piyasaya sürdüğü büyük bir küresel konferans düzenledi. Huawei Mate 40 serisine ek olarak şirket ayrıca Huawei Sound, 50W dikey şarj cihazı, Huawei X Gentle Monster Eyewear II, Huawei Watch GT 2 Porsche Design, Huawei FreeBuds Studio ve benzerlerini piyasaya sürdü. Huawei cep telefonlarına ve cihazlarına ek olarak; Kirin 9000 SoC ve Kirin 9000E yongası hakkında da daha fazla bilgi aldık.

Huawei cep telefonları

Huawei tüketici işleri CEO’su ve yönetici müdürü Yu Chengdong, şirketin dört yıl önce verdiği sözü hatırladı. Ona göre şirket, Huawei cep telefonlarının 18 ay donmadan kullanılabileceğine söz verdi. Ancak, bu söz artık 36 ay. Yani Kirin 9000’e sahip Huawei akıllı telefonlar donmadan 3 yıl sürebilir.

Ayrıca test verileri, 36 aylık kullanımın ardından Huawei Mate 40 Pro’nun akıcılığının yalnızca% 2,5 düştüğünü gösteriyor. Bu, üç yıllık telefonların artık güncelleme almadığı düşünüldüğünde oldukça etkileyici.

Hepimizin bildiği gibi Huawei Mate 40 Pro, 5nm işlem çipi olan Kirin 9000 5G çipini kullanıyor. Bu işlemci daha hızlı performans, daha düşük ısı ve daha enerji verimli bir işletim deneyimi sağlar. Yu Chengdong’a göre Kirin 9000 yongası 15,3 milyar transistörü entegre ediyor, sekiz çekirdekli bir CPU, 24 çekirdekli Mali-G78 GPU, 2 büyük çekirdek + 1 küçük çekirdekli NPU kullanıyor ve Huawei’nin en gelişmiş ISP teknolojisini entegre ediyor.

Güncelleme: Huawei, Google uygulamalarının Kirin işlemcili akıllı telefonlara yüklenmesiyle ilgili sorunları reddediyor. Ek olarak, açıklanan konu münferit bir durum gibi görünüyor. Ayrıca, orijinal gönderi Reddit’ten silindi ve birçok kullanıcı Google uygulamalarını yeni ve eski Huawei akıllı telefonlarına normal şekilde yükleyebildiklerini bildirdi.

.

googleGoogle uygulamalarHuaweiHuawei GMSHuawei Google hizmetleriHuawei Google uygulamalarıHuawei yasağı