Google, Google TV ile yeni bir Chromecast duyurdu


30 Eylül’de beklediğimiz “Google Günü” nü yaşadık ve COVID-19 bizim için geçti diyebiliriz. Bugün Google, 2020 Pixel akıllı telefon yarışmacısını Pixel 5 ve Pixel 4a için 5G varyantı şeklinde tanıttı. Şirket, yeni akıllı telefonların yanı sıra Google TV içeren yepyeni bir Chromecast de duyurdu. Bu, önceki nesillere göre çok daha gelişmiş bir çözüm, sonuçta kendi arayüzünü ve uzaktan kumandasını getiriyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni Chromecast, önceki nesle benzer ancak daha uzun bir tasarım getiriyor. HDMI kablosu artı doğrudan TV’nize veya AV alıcınıza. Verilen USB adaptörü üzerinden veya USB-C konektörünü kullanarak güç alabilir.

Chromecast com Google TV: tudo o que você Precisa saber

Yeni “akıllı TV dönüştürücü”, aynı zamanda donanımına bir dizi yükseltme de getiriyor ve onu seleflerine göre değerli bir rakip haline getiriyor.

HDR10 + ve HDR10 ile birlikte 4K @ 60Hz desteği getiriyor. Ayrıca Dolby Digital ve Dolby Atmos ile Digital Plus’ın yanında Dolby Vision’a sahibiz. Bağlantı açısından ürün, çift bantlı Wi-Fi 5 ve Bluetooth ile birlikte gelir. Google, hangi BT sürümünü getirdiğini belirleyemese de. Chromecast renk çeşitlerini sevenler bu yıl Kar, Gün Doğumu ve Gökyüzü lezzetlerini alacak.

Google Chromecast com Google TV: bağımsız bir com o Android TV | TargetHD.net

Daha önce de belirtildiği gibi, Google TV’li yeni Chromecast ayrıca bir uzaktan kumanda getiriyor. Yan tarafında ses düğmeleri ve Google Asistan, YouTube ve Netflix için hızlı kısayollar var. Uzaktan kumanda ayrıca oyunlar için kullanılabilecek yerleşik bir ivme ölçer sunar. Bluetooth aracılığıyla dongle’a bağlanır, ancak denetleyicide TV, Ses Çubukları ve Alıcılar için bir IR vardır.

Geçen yıl, Google’ın Android TV’yi Google TV olarak yeniden adlandırdığına dair söylentiler gördük. Bu şimdi yeni dongle ile oluyor, ancak beklediğimiz gibi değil. Google TV’yi Android TV’nin üzerinde çalıştırır. Android TV işletim sistemi özelliklerinin ve uygulamalarının çoğunu entegre eder. Ürünleri için Google’a özel bir başlatıcı gibidir. Üçüncü taraf TV’ler büyük olasılıkla gelecekte yeni Google TV arayüzünü alacaktır. Aslında, Google Play Filmler uygulaması için bir güncelleme olarak gelecek. Yeni kullanıcı arayüzü, Apple TV veya Amazon Fire TV kullanıcı arayüzüne benzeyecek. Kullanılabilirliği artırmak için bir dizi güzel kısayol ve özellik getiriyor.

Yeni dongle, bugün ABD’de 50 $ fiyat etiketi ile satılmaktadır. Ayrıca Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta da satışa sunulacak. Bu bölgelerde ön siparişler mevcut ancak gerçek satışlar 15 Ekim’de başlayacak.

.

androidandroid tvchromecastChromecast Google TVgoogleGoogle Android TVGoogle TVGoogle TV ile Chromecast