Google Fotoğraflar, yeni düzenleyici ve öneriler özelliğiyle güncellendi


30 Eylül’de Google, Pixel 4a 5G ve Pixel 5G şeklinde bir çift yeni akıllı telefon açıkladı. Dahası, şirket yeni bir Nest Audio akıllı hoparlörü ve Google TV arayüzüne sahip yepyeni bir Chromecast’i tanıttı. Artık şirket, en popüler uygulaması / hizmetlerinden biri olan Google Fotoğraflar için büyük bir güncellemeyi açıklamaya hazır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bugün Google, Android’de Google Fotoğraf için yeni bir Editör kullanıcı arayüzü sunuyor. Resminizi düzenlemeyi daha kolay bir iş haline getirmeyi vaat ediyor. Şirket, yeni düzenleyicinin yanı sıra yeni öneri özellikleri de ekliyor. Uygulamanın kodu, yeni bir akıllı öneriler özelliğini güçlendirmek için makine öğreniminden yararlanıyor. Google Fotoğraflar uygulamasına aşina iseniz, bunun Google’dan gelen en ilginç ve akıllı uygulamalardan biri olduğunu biliyorsunuzdur. Yüzleri, yerleri ve hatta hayvanları tanıyabilir.

Yeni Öneriler Sekmesi ve Yenilenen Arayüz

Güncelleme, fotoğraf düzenleme menüsünde yeni bir “Öneriler” sekmesi getiriyor. Bakmakta olduğunuz fotoğrafa otomatik olarak düzenlemeler uygulayabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcı arayüzü daha sezgiseldir, doğru bilir. Bir fotoğrafta kendi ince ayarlarınızı yapmanıza da olanak tanır. Herhangi bir nedenle Google’ın makine öğrenimi ayarlarından memnun değilseniz, görüntüyü kendiniz düzenlemek için düğmesine basmanız yeterlidir.

Öneriler özelliği, görüntünün bazı yönlerini otomatik olarak ayarlar. Parlaklık seviyelerini, kontrastı değiştirir ve ayrıca portre efektlerini değiştirir. Aynı zamanda görüntüleri geliştirir ve bir Color Pop özelliği vardır. Bu özel özellik, arka planı siyah beyaz hale getirir ve nesneyi renkli tutar. Benzersiz bir portre çekimi yapmanın güzel bir yolu. Şimdilik, hemen hemen bu kadar. Ancak Google, gelecekte Pixel cihazlarda daha fazla özelliğin Google Fotoğraflar uygulamasına ulaşacağını belirtiyor. Şirket özellikle “Pixel cihazlar” derken, bu özelliklerin bir bağlantı noktası veya Pixel Experience ROM üzerinden olsa bile tüm Android telefonlar için geldiğini görmek bizi şaşırtmayacaktır.

Editör kullanıcı arayüzünden bahsedersek, daha büyük düğmeler ve kullandığınız ayarlamanın adının altında bir kaydırıcı içerir. İOS’ta Apple’ın stok Fotoğraflar uygulamasını bulacağınız düzenleyiciye benziyor. Kullanıcıların fotoğraflarını sorunsuz bir şekilde düzenlemelerine ve ayarlamalarına olanak tanıyan kontrollerin anlaşılması daha kolaydır. Google ayrıca, yeni Pixel akıllı telefonlarla birlikte gelen yeni bir Portre Işığı özelliğini de tanıttı. Portrelerde yüzlerdeki aydınlatmayı ayarlayabilir. Şirkete göre, Portre modu kullanılarak çekilmeyen fotoğraflara uygulanabilir.

.

fotoğraflargoogleGoogle Foto özellikleriGoogle FotoğraflarGoogle Fotoğraflar güncellemesiGoogle Fotoğraflar Kullanıcı ArayüzüGoogle Fotoğraflar Öneri ÖzellikleriGoogle Fotoğraflar Uygulaması