Google, Chrome kullanıcılarının cihazlar arasında senkronizasyon yapmasını kolaylaştırır


Google, blogunda Chrome kullanıcılarına iyi haberi duyurdu. Geliştiricilerin belirttiği gibi, cihazlar arasında senkronizasyonu kolaylaştırdılar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şifreler ve ödeme detayları gibi bilgilerle ilgilidir. Yeni özellikler önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunulmaya başlayacak.

Android için Chrome Mobile, bir Google Hesabı kullanarak tarayıcıyı yetkilendirdikten sonra kaydedilen fatura bilgilerine erişebilecektir. Ödemeler bir CVC banka kartı veya biyometrik kullanılarak onaylanabilir.

Ek olarak, Google hesabı yetkilendirme Android cihazlar için basitleştirilecektir. Kullanıcı Gmail gibi Google hizmetlerine zaten giriş yapmışsa, cihazdaki tarayıcıda tek bir tıklama ile hesabına giriş yapabilecektir.

Google’ın masaüstü sürümü de güncellendi ve kullanıcı bir Google Hesabı’nda oturum açtıysa kayıtlı şifrelere erişim sağlandı. Kullanıcı yeni bir şifre oluşturursa, tarayıcı şifreyi yalnızca mevcut cihaza veya Google Hesabı’na kaydetmeyi teklif eder, böylece yeni şifreye tüm cihazlardan erişilebilir.

Chrome, yer işaretlerini, geçmişi, şifreleri ve diğer bilgileri senkronize etmek için zaten benzer işleve sahiptir. Google’ın işaret ettiği gibi, eski yöntemle ilgili sorun, her cihazda senkronizasyonun etkinleştirilmesi gerektiğiydi. Yeni yöntem, tarayıcıyı Google Hesabına bağlayarak senkronizasyonu daha kolay ve sezgisel hale getirir.

Google Chrome 87, Chrome İşlemlerini getiriyor: işte yapabilecekleri!

Google, geçtiğimiz hafta yepyeni Chrome 87’yi dünyanın her yerinden çeşitli kullanıcılara sunmaya başladı. Chrome’un yeni sürümü, sekme azaltma, tıkanma izleme ve daha fazlası gibi çeşitli özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Güncelleme bazı önemli değişiklikler getirse de, kişisel olarak sevdiğim bir tanesi Chrome Eylemleri. Sadece adres menüsüne belirli komutları yazarak çeşitli tarayıcı içi eylemleri kontrol edebilmem, dikkatimi çekmek için fazlasıyla yeterli.

Chrome Eylemleri ile Google, bir kullanıcının adres çubuğuyla yapabileceklerini genişletti. Elbette bu komutlar önceden tanımlanmıştır. Bunlarla ilişkili belirli eylemleri gerçekleştirmek için bu komutlardan yararlanabilirsiniz. Bu komutlardan bazıları geçmişi silme, tarayıcı güncelleme, gizli modu başlatma, kredi kartı bilgilerini güncelleme, şifreleri düzenleme, bunu tercüme etme ve çok daha fazlasını içerir. Gördüğünüz gibi, bu komutlar kendinden açıklamalıdır; ve oldukça basittir ve tüm kullanıcıların bunlara uyum sağlamasını kolaylaştırır.

Chrome İşlemleri

Chrome İşlemleri

Chrome Eylemleri, ilk başta o kullanışlı özellik gibi görünmeyebilir; ancak düzenli kullanımla kesinlikle takdir edeceksiniz. Halihazırda terminalde komutları kullanmaya alışmış biri için Chrome Eylemleri çok çekici görünebilir. Ayrıca, özellik, belirli bir kullanıcı sınıfının, çok sayıda seçenek arasından arama yapmaya kıyasla daha hızlı bir şekilde işlemlere girmesine yardımcı olabilir. Doğrudan adres çubuğunda hesaplamalar ve birim dönüştürmeleri bile yapabilirsiniz. Chrome İşlemleri, arama sırasında adres çubuğunun anahtar kelimeleri size gösterdiği şekilde size sonucu gösterecektir. Daha sonra hakkında daha fazla bilgi edinmek için sonuca tıklayabilirsiniz.

Bunu yazarken, bu komutların çoğu güvenlik ve mahremiyete odaklanır. Google’ın güncellemeler yoluyla listeye daha yararlı komutlar eklemesini bekliyoruz. Ayrıca, kullanıcıların gereksinimlerine bağlı olarak özel komutlar ekleme yeteneği, özelliğe mükemmel bir ek olacaktır. Umarım, Google yolda böyle bir şey uygular.

.

Android için ChromeChrome senkronizasyonuCihazlar arasında Chrome senkronizasyonuGoogle ChromeGoogle Chrome uygulamasıKrom