Google Canlı Altyazı özelliği, telefon aramalarını yazıya dökecek


Geçtiğimiz yıl Google, geçen yılki Google I / O’nun en umut verici özelliklerinden biri olarak Canlı Altyazı özelliğini duyurdu. Sistem, cihaz üzerinde bulunan üç makine öğrenimi parametresini kullanır. Bu özellik, medyadaki İngilizce konuşmayı algılayabilir ve otomatik olarak altyazılar oluşturur. Özellik Pixel 4 ile birlikte geldi, ancak kullanılabilirliği Pixel 3a, Pixel 3, Pixel 2, Galaxy S20, OnePlus 7T ve OnePlus 8’e genişletildi. Google, lansmanından sonra işlevselliği değiştirmek için herhangi bir güncelleme yayınlamadı. Ancak, XDA-Developers’daki insanlar bu özelliğin telefon görüşmelerine yol açacağına dair kanıt buldular.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Geliştiriciler, Google Pixel 4 için Android 11 Geliştirici Önizlemesi 3’ün kodunu inceleyebildiler. Burada, Cihaz Kişiselleştirme ayarlarının yeni sürümünde bu yeni özellik hakkında bazı kanıtlar mevcuttu. Bu, Canlı Altyazı özelliğinin arkasındaki uygulamadır. Rapora göre, özellik kullanılabilir hale gelecek ve kullanıcıların bir telefon görüşmesi üzerinden Canlı Altyazıyı açmasına izin verecek.

Google'ın Canlı Altyazı, Metne Dönüştürmek İçin Derin Sinir Ağlarını Kullanıyor ...

Bu özelliği bir telefon aramasında etkinleştirirseniz, tüm katılımcılar için bir mesaj açılır. Canlı Altyazıların aramayı yazıya döktüğünü duyuracak. Ayrıca, telefon görüşmesi sırasında bir ses dosyası duyulacaktır. Ses aşağıdaki mesajı veriyor:

“Merhaba, konuşmak üzere olduğunuz kişinin arama altyazıları açık. Dinlemelerine yardımcı olmak için söylediklerinizin altyazılarını görecekler. “

Şu anda Canlı Altyazılar, sesli arama sesini yakalamaya izin vermeyen AudioPlaybackCaptureConfiguration API’sini takip etmektedir. Ancak, en yeni geliştirici önizlemesinin bu kısıtlamayı atlamasına izin veren yeni sistem izni vardır. Bu yeni özellikle ilgili olarak Google’dan daha fazla ayrıntı beklememiz gerekecek.

.

androidAndroid 11Canlı Altyazı özelliğiCanlı AltyazılargoogleGoogle Canlı Altyazılar