Google bir kez daha Android kullanıcılarının konumunu takip etmekle suçlandı


Google için mahkemeye açılacak yeni dava: Arizona, Çarşamba günü çevrimiçi arama devine karşı, kullanıcılarının sağlamak istemediği kişisel verileri toplamakla suçlanan bir dava açtı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


“Google, kullanıcılarına izlemeyi devre dışı bırakabilecekleri izlenimini veriyor. Ancak şirket, mahremiyeti istila etmek için başka yollar kullanıyor ”. Arizona’nın başsavcısı Mark Brnovich bir basın açıklamasında söyledi.

“Farkında olmasanız veya onayınızı vermemiş olsanız bile Google’ın hareketlerinizi izlemesini engellemek neredeyse imkansız. Bu Arizona yasalarına aykırı ve en yenilikçi şirketlerin bile yasalara uyması gerekiyor “diye devam ediyor.

Ancak savcı ve avukatlar, Google sözcüsü Jose Castaneda’ya “hizmetlerimizi yanlış tarif etti” diye tepki gösterdi.

Google bir kez daha Android kullanıcılarının konumunu takip etmekle suçlandı

Google uzaktan çalışma

“Ürünlerimize her zaman gizlilik sistemlerini dahil ettik ve konum verileri için güçlü korumalar sağladık. Gerçeği ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz ”dedi.

Küresel dijital reklamcılık gelirinin en büyük payını oluşturan Kaliforniyalı grup, “ücretsiz” hizmetler sağlıyor. Arama, Chrome tarayıcı, YouTube platformu, akıllı telefonlarda Android işletim sistemi ve hatta Google Haritalar uygulamasından bahsediyoruz.

Ürünleriyle kullanıcı etkileşimleri, profilleri hakkında veri toplamasına izin verir. Ek olarak, çok büyük ölçekte ultra hedefli reklam alanı satıyorlar.

Ancak Arizona, geçmişte diğer kamu otoriteleri veya sivil kuruluşlar gibi, her ne pahasına olursa olsun bu ekonomik modeli uygulamakla suçluyor. Bu, kullanıcılar akıllı telefonlarında coğrafi konumu devre dışı bırakmış olsa bile.

Amerikan devleti, 2018’de ilgili bir basın raporunun yayınlanmasının ardından soruşturma kararı aldı. “Ziyaret edilen yerlerin geçmişi durdurulsa bile, Google’ın gizlice diğer işlevler aracılığıyla insanların konumuyla ilgili bilgileri topladığını gösteriyor. Web etkinliği ve uygulamalar gibi hizmetleri kullanıyorlar ve reklamları satmak için kullanıyorlar ”.

Anket, “Google’ın olabildiğince fazla bilgi toplamak için aldatıcı ve adil olmayan uygulamalar kullandığını ortaya çıkardı. Ayrıca, kullanıcıların verileriyle ne yaptıklarını anlamalarını son derece zorlaştırıyor ”.

Google, Facebook, Amazon veya Apple gibi büyük dijital platformların uygulamaları ve veri yönetimi konusunda federal ve eyalet düzeyinde çeşitli anketler yürütülmektedir. Ancak önümüzdeki haftalarda bunun nasıl biteceğini göreceğiz.

Google’ın davranışını nasıl görüyorsunuz ve bu uygulamalar ışığında gizliliğinizden korkuyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

.

androidAndroid konum hizmetlerigooglekonum hizmetleriyer