Google, Apple’ın iOS 14’teki yenilikleriyle dalga geçiyor


Yakın zamanda piyasaya sürülen iOS 14’ün son sürümünün ana yeniliği, masaüstü için widget’lar, açılır bildirimler, videoları diğer pencerelerin üzerinde izlemek için resim içinde resim modu ve güncelleme standardı gibi özellikleri getiren revize edilmiş kullanıcı arayüzüdür. uygulamalar. Apple, on yıl önce Android işletim sisteminde uygulanan bu kullanışlı özellikleri uzun yıllardır uygulamakta yavaş kaldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Google’ın da katıldığı İnternette şakaların ortaya çıkmasının nedeni buydu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Örneğin, bu sabah bir Twitter gönderisi @madebygoogle son Google Pixel 4a’nın masaüstünü “4ever widget’ımız olduğunu fark et” ve “Dünyaya anlatın” etiketli bir hatırlatma widget’ıyla gösterdi. Widget’ların 2008’de piyasaya sürülen Android 1.0’ın ilk sürümünden bu yana mevcut olduğunu hatırlayın. İnternet topluluğu geride kalmaz, bu da ironik bir şekilde çoklu pencere gibi işlevlerin varlığını hatırlatır, videonun uygulamaların üzerinde bir pencerede başlatılması ( resim içinde resim) ve 2011-2012’deki aramalarla ilgili açılır bildirimler.

iOS 14 iyileştirmeleri

iOS 14 yeniden tasarlanmış bir başlangıç ​​ekranına sahip ve ilk kez widget desteği sunuyor. Farklı boyutları vardır ve hava tahminini gösterirler. Widget’lar ayrıca en son podcast’leri, yaklaşan randevuları ve daha fazlasını gösterebilir. Uygulama Kitaplığı adı verilen yeni bir özellik, tek bir ekranda yüklenen ve otomatik olarak kategoriler halinde düzenlenen tüm uygulamaları listeler.

iOS 14 - Apple (BR)

Yeni güncelleme, FaceTime videolarını ve aramaları ekranın köşesinde görüntülemek için Resim İçinde Resim özelliğini de getiriyor. Yeni işletim sistemi, Siri’nin sistemle etkileşim kurma şeklini de iyileştiriyor. Kişisel asistan yalnızca altta bir simge gösterecektir. Simge, Siri’nin sizi dinlediğini gösterecek ve üst kısımda bir bildirimle yanıtlayacaktır.

iPadOS 14 iyileştirmeleri

IPadOS 14, iOS 14’ün birçok yeni özelliğini getiriyor ancak iPad’ler için optimize edilmiş özelliklerle birlikte geliyor. Bunlardan biri Karalama. Kullanıcıların Apple Pencil ile elle yazmasına izin verir ve içerik otomatik olarak yazılan metne dönüştürülür. Bu, herhangi bir uygulamada çalışır ve birden çok dil için destek sunar.

O iPadOS 14 traz novos recursos feitos especialmente para o iPad - Apple (BR)

Fotoğraflar, kullanıcıların albümlere, favori fotoğraflara, yerlere ve gizli seçeneklere kolayca erişmesine olanak tanıyan bir kenar çubuğuna sahiptir. Arşivler de macOS Finder’a benzeyecek şekilde yeniden tasarlandı. Dahası, Müzik, Kısayollar, Kaydedici ve diğer popüler uygulamalar, daha birleşik bir deneyim sunmak için yeni bir kenar çubuğu kazandı.

watchOS 7 e tvOS 14

tvOS 14: Apple TV için

TvOS 14, çok sayıda yeni özellik getirmiyor. Ancak PiP moduna, birden fazla kullanıcıya destek ve gözetim kameralarının Homekit ile entegrasyonuna sahibiz. Dahası, sistem nihayet YouTube uygulamasında uyumlu bir Apple TV’de 4K videoları oynatabiliyor.

WatchOS 7 Genel Beta'yı Apple Watch'a Yükleme - MacRumors

watchOS 7, şirketin akıllı saatleri için önemli bir adımdır. Uyku izleme ve el yıkama algılama özelliği getirir. İkincisi, temizlemeye başladığınız anda 20 saniyelik bir sayaç başlatır ve işlemi önerilen süreden önce keserseniz sizi uyarır. Yeni giyilebilir cihazlar, dans ve fonksiyonel eğitim gibi daha fazla egzersiz kategorisini de tanıyacak.

.

Apple iOS 14iOS 14iOS 14 özellikleriiOS 14 widget'ları