Gboard: Google klavyesinde emojilere ayrılmış yeni bir çubuk var


Google, Android için kendi klavyesine (Gboard), sık sık emojiyi kullanmaktan hoşlananlar için yeni bir işlev ekledi. Mesajlar uygulaması da modernize ediliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Google şu anda iki Android uygulamasını yeniden tasarlıyor. Mesajlar uygulaması diğer Google uygulamalarına daha uyarlanmış olsa da, Gboard’a yeni bir işlev verilmiştir. Gboard’daki yenilik daha heyecan verici olabilir, Android için Google klavyesi artık en çok kullandığınız emojilere daha hızlı erişim sağlıyor. Bunun için yeni bir Emoji Çubuğumuz var.

Gboard: Google klavyesinde emojilere ayrılmış yeni bir çubuk var

Bu yeni çubukta en sevdiğiniz emojileri bulacaksınız. Ayrıca bu çubuğu gizleyebilir ve istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Google, bu özelliği kullanıcıların cihazları arasında kademeli olarak dağıtıyor gibi görünüyor, benim için Emoji Çubuğu en son Gboard sürümünde olmasına rağmen mevcut değil.

Mesajlar uygulamasındaki yenilikler, artık klasik bir arama düğmesinin olmamasıdır. Bunun yerine, doğrudan ekranın üst kısmında tam bir arama çubuğu bulunur. Google, buna göre çok sayıda başka uygulamayı zaten değiştirmişti (Gmail, Drive, vb.), Ancak yine de ilgilenmesi gereken birkaç başka uygulama var. Ve burada da yavaş yavaş lansmanlar, benim için en son beta uygulamasına sahip olmasına rağmen arama çubuğu görünmüyor.

Google klavyeden Gboard arama düğmesi kayboldu

Çok sayıda yeni işlevle hızlı bir geliştirmeden sonra, Google’ın klavye uygulaması Gboard, klavyenin sınırlarını uzun süredir aştı ve çeşitli Google hizmetlerini entegre etti. Akla gelebilecek en önemli entegrasyon, Google web aramasının arama sonuçlarına hızlı erişim ile entegrasyonudur. Son zamanlarda, ilgili düğme aniden kayboldu ve daha belirgin bir yere taşınması gerekiyor.

Google düğmesi, Gboard klavye uygulamasına dahil edildi. Geçerli yazılan terim için arama sonuçlarının hızlı bir önizlemesini çağırır. Ancak son zamanlarda tüm kullanıcılar için ortadan kalktı. Bu, herhangi bir güncelleme olmadan ve uygulamanın hangi sürümünün kullanıldığına bakılmaksızın. Ayarlarda bile, düğmeyi görüntüleme seçeneği kayboldu. Yani bunun bir hata veya hata olduğunu varsayamazsınız.

Ancak, web aramasının işlevselliği tamamen ortadan kalkmadı. Ancak yine de taşma menüsü aracılığıyla araçlar listesinde çağrılabilir. Popüler arama motorundan sonuçları almak için üç noktalı menüye dokunun ve arama girişini seçin.

.

Android için GboardEmojilergboardGboard emojileriGoogle Klavye