Gboard: Google klavyeden Ara düğmesi kayboldu


Çok sayıda yeni işlevle hızlı bir geliştirmeden sonra, Google’ın klavye uygulaması Gboard, klavyenin sınırlarını uzun süredir aştı ve çeşitli Google hizmetlerini entegre etti. Akla gelebilecek en önemli entegrasyon, Google web aramasının arama sonuçlarına hızlı erişim ile entegrasyonudur. Şimdi karşılık gelen düğme aniden kayboldu ve daha belirgin bir yere taşınması gerekiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Gboard: Google klavyeden Ara düğmesi kayboldu

Gboard

Kişisel olarak hatırlayabildiğim kadarıyla, Google düğmesi Gboard klavye uygulamasına dahil edildi. Geçerli yazılan terim için arama sonuçlarının hızlı bir önizlemesini çağırır. Ancak birkaç saat boyunca tüm kullanıcılar için kayboldu. Bu, herhangi bir güncelleme olmadan ve uygulamanın hangi sürümünün kullanıldığına bakılmaksızın. Ayarlarda bile, düğmeyi görüntüleme seçeneği kayboldu. Yani bunun bir hata veya hata olduğunu varsayamazsınız.

Ancak, web aramasının işlevselliği tamamen ortadan kalkmadı. Ancak yine de taşma menüsü aracılığıyla araçlar listesinde çağrılabilir. Üç noktalı menüye dokunun ve arama girişini seçin.

Aynı zamanda, hepsi değil, bazıları artık boşluk çubuğunda Google harfine sahip. Ancak bunun bir etkisi olmamalı ama elbette çok daha belirgin ve web aramasına ulaşmak daha kolay olacaktır. Düğmenin muhtemelen basılı tutulması gerekecektir. Ancak bu, önümüzdeki birkaç saat içinde şirketten bir duyuru veya açıklama ile daha net hale gelebilir.

Yakın zamanda, başlangıçta 17 Mart’ta yapılması planlanan ve devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Chrome 81’in nihayet ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. Bu sürüm iki büyük yenilik getiriyor: WebXR için geliştirilmiş destek (orijinal olarak Chrome 79’da sunulan Chrome Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi). Web NFC standardı için başlangıç ​​desteğine ek olarak.

.

Android için GboardgboardgoogleGoogle Klavye