Galaxy S9 ve Note 9 şaşırtıcı bir şekilde One UI 2.5 güncellemesini alacak!


Haziran ayında Samsung, One UI 2.1 güncellemesini üç yıllık Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 serisine sunmaya başladı. Herkes bunun son büyük güncelleme olmasını beklerken, Samsung beklenmeyeni yaptı. Chaebol artık One UI 2.5 güncellemesi için uygun cihazlar olarak hem Galaxy S9 hem de Note 9 serisini listeledi. Bu, Güney Koreli dev seriyi yeni üç yıllık güncelleme politikasına dahil etmemeye karar verdikten sonra geldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy S9 ve Note 9, uygun One UI 2.5 güncellemesinin listesini yaptı!

One UI 2.5 güncellemesi, şirketin Galaxy S20 üçlüsüne şimdiden sunulmaya başlayan en yeni One UI yazılımıdır. Beklendiği gibi, üçlü güncellemeyi başlangıçta Avrupa pazarında aldı. One UI 2.5 güncellemesini alacak uygun cihazların listesi aşağıda verilmiştir.

  • Galaxy S20 üçlüsü (zaten almaya başladı)
  • Galaxy S10 serisi
  • Galaxy S10 Lite
  • Note 10 Lite dahil Galaxy Note 10 serisi
  • Galaxy Fold
  • Galaxy Z Flip
  • Galaxy Note 9
  • Son olarak, Galaxy S9 ikilisi

Cihaz sahipleri, üç yıllık cihazlarının dahil edilmesiyle sevinirken, tam tersinin gerçekleşmesi için sağlam bir şans var. Samsung bu iki diziyi yanlışlıkla dahil etmiş olabilir. İlk başta One UI 2.1 güncellemesini yayınlamanın ne kadar isteksiz olduğunu düşünmek mantıklı. Aslında, Galaxy S9 ikilisi ve Note 9 kullanıcılarının sağlam bir süre beklemesi gerekiyordu.

Bununla birlikte, sahiplerin ilk etapta yüksek umutları olmamalı. Yakında web’de daha somut bilgilerin ortaya çıktığını görebiliriz. Listede olduğunu düşünürsek, şimdilik Galaxy S9 ve Note 9 serisi için hala küçük bir umut olduğunu söylemek güvenli.

Yeni One UI 2.5 güncellemesi masaya ne getirecek?

Samsung, One UI 2.5 güncellemesini Galaxy S20 serisine sunmaya başladığından beri, yeni güncellemenin masaya ne getirdiğini artık biliyoruz. Tek Çekim süresini değiştirme yeteneği ile birlikte kablosuz DeX, gelişmiş Pro video moduna bakıyoruz. Yeni güncelleme ayrıca “Not” yeteneklerinin geliştirilmesine de odaklanıyor. Örneğin, notlar yeni eklenen özellikler nedeniyle artık yeni bir dosya biçiminde saklanacaktır. Note uygulaması ayrıca geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelecektir.

.

Bir UIBir UI 2.5galaksi s9Galaxy Note 9Galaxy S9 PlusGökadaSamsung