Galaxy S8, S8 + Eylül 2020 güvenlik güncellemesini almaya başlıyor


Ayın başından beri Samsung, aylık güvenlik yamasıyla oldukça hızlı davrandı. En son Note 20 ve S20’den eski S9’a kadar chaebol, Eylül 2020 Android güvenlik yamasını tüm cihazlara yayınladı. Galaxy S9 ikilisi ve Note 9’dan sonra Samsung, Eylül 2020 güvenlik güncellemesini çok daha eski Galaxy S8 ve S8 Plus’a yaymaya başladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Beklendiği gibi, yeni güncelleme cihazlarda gerçekten büyük değişiklikler veya yeni eklemeler getirmiyor. Değişiklik günlüğünün bahsettiği tek şey yeni güvenlik düzeltmeleri ve yamalarıdır. S8 ikilisinin artık şirketin dikkat radarına girmediğini düşünmek mantıklı. Ayrıca güncellemenin şu anda yalnızca Almanya’da yayıldığını da belirtmek gerekir ki bu şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, daha fazla ülke ve pazar yakında davayı takip edecek.

Ayrıca, yeni aygıt yazılımı güncellemesi, Exynos 8895 yonga setini içeren serinin uluslararası sürümünü hedefliyor. SM-G950F ve SM-G955F model numaralarından bahsediyoruz. Almanya’da ikamet ediyorsanız ve cihaza sahipseniz, güncelleme bildirimini zaten almış olabilirsiniz. Olay bundan ibaret değil? daha sonra manuel olarak sistem güncellemesi yapabilirsiniz. Ayarlar >> Yazılım Güncelleme >> İndir ve Kur. Güncellemeyi hala almadıysanız, kullanıma sunma toplu olarak gerçekleşebileceğinden bir süre sonra kontrol etmelisiniz.

Üç aylık güncelleme döngüsünde Galaxy S8, S8 +!

Farkında olmayanlar için, Galaxy S8 ve S8 + olmak üzere her iki cihaz da artık üç aylık güncelleme döngüsünün bir parçası. Mayıs ayında Samsung, cihazı aylıktan üç aylık hale getirdi. Bu, cihazın yalnızca üç ayda bir güvenlik güncellemelerini alacağı anlamına gelir (özellikle her üç aylık dönemin başında). Bununla birlikte, bu ikilinin bu yılki son güncellemesiydi.

Güney Koreli marka, özellikle aylık güvenlik yamaları söz konusu olduğunda, cihazları için yazılım cephesine daha fazla odaklanıyor gibi görünüyor. Note 20 serisinin piyasaya sürülmesiyle akıllı telefon üreticisi, çeşitli cihazların iki yerine üç ana güncelleme alacağı üç yıllık güncelleme programını bile duyurdu.

.

galaksi s8GökadaSamsung