Galaxy S21 serisinin Bixby Voice biyometrik seçeneği içereceği bildirildi


Samsung şu anda Galaxy S serisinin bir sonraki versiyonu olan Galaxy S21 serisi üzerinde çalışıyor. Beklendiği gibi Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra olmak üzere üç cihazdan oluşacak. Yeni nesil cihazlar hakkında zaten çok şey biliyoruz ve bilgi kutumuz yeni sızıntılar ve raporlar sayesinde her geçen gün genişliyor gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre SamMobileSamsung, yakında çıkacak cihazlarına yeni bir biyometrik seçenek eklemek istiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bixby Voice, Galaxy S21 serisi için yeni bir biyometrik seçenek olabilir!

Yeni biyometrik özellik, Bixby ses asistanının bir parçasıdır ve Bixby Voice adıyla devam etmektedir. Bu, kullanıcıların sadece Bixby ile konuşarak akıllı telefonlarının kilidini açabilecekleri anlamına geliyor. Basit bir “Hi Bixby” komutu, Galaxy S21 cihazlarının kilidini açabilecek. Teknik olarak böyle bir biyometrik seçeneğe ilk kez bakmıyoruz. Bixby, cihazın kilidini sesli komutlarla açma yeteneğine sahipti, ancak bu özellik nedense ortadan kalktı.

Bixby Voice

Peki, bu sefer Samsung tam teşekküllü bir biyometrik seçenek olarak Bixby Voice ekleyecek ve kullanıcılar bunu kilit ekranı güvenlik ayarları altında bulabilecekler. Rapor, özelliğin çalışmasıyla ilgili herhangi bir şeyden bahsetmediğinden, bu bir sır olarak kalır. Ancak özellik çalışacak, en güvenli biyometrik yöntem olmayacağını söylemek güvenlidir. Ses kaydınıza sahip olan herkes akıllı telefonunuzun kilidini açabilir. Akıllı telefonunuzun güvenliği söz konusu olduğunda, eski güzel pin koduyla birlikte parmak izi sensörü yine de en güvenli bahsiniz olacaktır.

Bununla birlikte, biyometrik bir seçenek olarak Bixby Sesi, şimdilik Galaxy S21 serisine özel olacak. Her özel özellik gibi, Samsung da OTA güncellemesi ile onu diğer Galaxy cihazlarına getirecek. Bixby Voice dışında, şirketin ekleyeceği çok sayıda seriye özel özellik olacak.

dizi One UI 3.1 yazılımıyla birlikte gelmelidir!

Hatırlamak gerekirse, Galaxy S20 serisi kutudan çıkar çıkmaz One UI 3.1 ile birlikte gelmelidir. Önceki Galaxy S20 ve S10 cihazlarıyla benzer bir plan şeması gördük. Bunu yazarken bununla ilgili resmi bir bilgi bulunmadığından burada sadece spekülasyon yapıyoruz.

.

BixbyBixby VoiceGalaxy S21Galaxy S21 PlusGalaxy S21 UltraGökadaSamsung