Galaxy S20 serisi yakında One UI 2.5 güncellemesini alacak, Samsung ayrıca Android 11’i de test ediyor


Bu yılın başlarında Samsung, Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra’dan oluşan amiral gemisi üçlüsünü piyasaya sürdü. Diziliş, ilk olarak, üstte One UI 2.0 kaplaması bulunan Android 10 işletim sistemi ile geldi. Görünüşe göre chaebol şimdi cihaz için yeni bir büyük güncelleme yapmayı planlıyor. Yaklaşan One UI 2.5’ten bahsediyoruz. Henüz haberi olmayanlar için henüz açıklanmayan Galaxy Note 20 serisi bu yazılım versiyonundan yararlanacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy S20, Note 20 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra yakında One UI 2.5 alabilir!

Galaxy S20 serisi ile Samsung, One UI güncellemeleri için farklı bir yol izliyor gibi görünüyor. Hatırlamak gerekirse, önceki nesil S10, One UI 1.1 ile kutudan çıktı. Cihaz daha sonra ortadaki One UI 1.5 güncellemesine tanık olmadan doğrudan One UI 2.0’a güncellendi. Bunu göz önünde bulundurarak, S20 kullanıcıları ayrıca doğrudan One UI 3.0 Android 11 güncellemesi arıyor olabilir. Bu gerçekleşmeyebilir.

Kayda değer tipsterin Twitter paylaşımlarına göre @EvrenselBilgi ve @HayalhanemersinSamsung, Galaxy S20 üçlüsü için One UI 2.5 güncellemesi üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Durum böyleyse, yakında bu büyük güncellemeyi alan kadrosunu görmeliyiz. Galaxy S20 serisi, Note 20 serisinin lansmanından sonra ve One UI 3.0 gelmeden önce güncellemeyi görmelidir.

Android 11

Yakın zamanda S20 serisi için One UI 2.1 güncellemesine tanık olduk. güncelleme bazı yeni eklemeler getirdi ve genel deneyimi iyileştirdi. One UI 2.5 için de aynı şeyin olmasını bekliyoruz. Google’ın üçüncü taraf başlatıcılar için kullanıcı arayüzü gezinme hareketlerini görebiliriz. One UI 2.5, Note 20, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Tab S7 ile piyasaya sürülecek.

Bununla birlikte, bunu yazarken One UI 2.5 hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Galaxy Note 20 ikilisinin lansmanından sonra biraz daha bilgi almalıyız.

Samsung ayrıca üçlü için Android 11 üzerinde çalışıyor

Başka bir rapora göre Samsung, S20 serisi için Android 11 güncellemesi üzerinde çalışıyor. One UI 3.0 yazılımı ile yeni Android işletim sistemi için erken geliştirme çalışmaları başladı. Durum buysa, Android 11 beta programı birkaç ay uzakta olmalıdır. Google’ın Android 11 güncellemesinin herkese açık olduğunu henüz açıklamadığını da belirtmek gerekir. Önceki kalıplar göz önüne alındığında, beta programı Ekim ayında bir yerde başlamalıdır.

.

Android 11Bir UIBir UI 2.5Galaxy S20GökadaSamsung