Galaxy Note 9, en son güncellemede Temmuz güvenlik yamasını almaya başlıyor


Galaxy S20 serisini en son güvenlik yamasıyla güncelledikten sonra Samsung, güvenlik güncellemesini iki yaşındaki Galaxy Note 9 ikilisine sunmaya başladı. Görünüşe göre chaebol, genel Android güncellemelerine gelince oyununu yükseltiyor. Ayın ortasına bile gelmedik ve cihazlar en son güvenlik yamalarını şimdiden almaya başladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy Note 9, Temmuz güvenlik yamasını alıyor!

Samsung şimdi sürümüyle birlikte yeni bir üretici yazılımı güncellemesi yayınladı N960FXXS6ETG1 Galaxy Note 9 serisine. Yeni yama güncellemesi yalnızca en son Temmuz 2020 Android güvenlik yamasını içerir. Bunun dışında herhangi bir yeni özellik, değişiklik, ekleme ve hatta hata düzeltmesine bakmıyoruz.

Farkında olmayanlar için en son Temmuz güvenlik yaması, dört kritik Android güvenlik açığını ve yalnızca Galaxy cihazlarını etkileyen 14 güvenlik açığını düzeltir. Yeni güvenlik yaması, geçen ay görülen duvar kağıdı çökmesi sorununu düzeltir. Bu sorunda, cihaz belirli bir duvar kağıdı uygulandığında çöküyordu. Diğer iki büyük düzeltme, SD kart açıklarının yanı sıra bellek sızıntısıdır. İlki önemli verileri açığa çıkarabilirken, ikincisi harici SD karta yetkisiz yazma erişimi verebilir.

Bu güncellemenin şu anda yalnızca Almanya’da mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Güvenlik yaması güncellemesinin diğer pazarlarda da kullanılmasını bekliyoruz. Güncelleme bildirimini almadıysanız, bunu manuel olarak yapabilirsiniz. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar >> Yazılım Güncelleme >> İndir ve Kur.

Sıradaki Galaxy S9?

Samsung kısa süre önce hem eski Galaxy Note 9 hem de S9 duos için en son One UI 2.1 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, her iki diziye de bazı yeni eklemeler, özellikler ve iyileştirmeler getirdi. Müzik Paylaşımı, Hızlı Paylaşım, yeni kamera modları ve özellikleri ve çok daha fazlası hakkında konuşuyoruz. Bununla birlikte, Not 9 şimdi Temmuz 2020 güvenlik yamasını aldı.

Artık en son Android güvenlik yamasını S9 ikilisine de yönlendireceğimizi varsaymak güvenlidir. Bunun önümüzdeki günlerde veya haftalarda, en azından Alman pazarı için olmasını beklemeliyiz. Üç yıllık güncelleme desteğinin sona ermesi nedeniyle cihazların artık üç aylık döngüye geçeceğini de belirtmekte fayda var. Bu, Note 9 ve S9 serisinin güvenlik güncellemelerini aylık yerine üç ayda bir göreceği anlamına gelir.

.

Galaxy Note 9Galaxy Note 9 Temmuz 2020GökadaSamsung