Galaxy M21, Eylül güvenlik yamasıyla One UI 2.1 güncellemesi alıyor


Samsung, One UI 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle Android 10’a büyük bir geçiş yaptı. Bununla birlikte, piyasaya sürüldüğünden bu yana, şirket, genellikle yeni akıllı telefon lansmanlarıyla gelen ürün yazılımı için kademeli yükseltmeler yapıyor. Örneğin Samsung Galaxy Note 20, Android 11 tabanlı One UI 2.5’ten önceki en son sürüm gibi görünen OneUI 2.5 şubesini piyasaya sürdü. Ne yazık ki, tüm cihazlar bu artımlı güncellemeleri almıyor ve Galaxy A ve M cihazlarının önemli bir kısmı hala ilk One UI 2.0 güncellemesini çalıştırıyor. Bu hala Android 10’a sahip olmamaktan daha iyidir, ancak daha fazla güncelleme kesinlikle zarar vermez. Bugün, Galaxy M21’in tüm sahipleri, One UI 2.1’i güncellenmiş güvenlik yamasının yanı sıra getiren bir güncellemeyle Samsung ekosisteminde bir eve taşınıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Birkaç gün önce, Samsung bu güncellemeyi Galaxy M31 için yayınladı ve şimdi Galaxy M21 sahiplerinin aynı muameleyi gördüğünü görmek güzel. Yeni güncelleme, güvenlik yamasını doğrudan Eylül 2020’ye götürüyor. Üstelik, bir dizi performans optimizasyonu, hata düzeltmesi ve yeni kamera özellikleri getiriyor.

Galaxy M21 güncellemesi bir sürü yeni kamera özelliği getiriyor

One UI 2.1 temel güncellemesi, M215FXXU2ATI9 seri numarasıyla birlikte gelir ve 1,29 GB ağırlığındadır. Oldukça büyük bir güncellemedir ancak Filtrelerim, Tek Çekim, Gece hiper lapse gibi kamera uygulaması için bazı ilginç özellikler getiriyor. Kullanıcılar ayrıca Hızlı Paylaşım özelliği, Müzik Paylaşımı ve telefonun kararlılığını artırmak için yeni ince ayarlara sahip olacak. Şimdilik, güncellemenin M31 gibi Kameranın Pro modunda “deklanşör hızı kontrolleri” getirip getirmediği belirsiz.

Bir UI 2.1

Her zaman olduğu gibi, bu güncelleme aşamalı olarak kullanıma sunuluyor. Şimdilik, Avrupa ve Asya’daki kullanıcılar bu güncellemeyi alacak. Bu ilk anda herkese görünmeyebilir. Güncellemeyi, Ayarlar >> Yazılım güncellemesi >> indir ve yükle alt menüsünden manuel olarak kontrol etmeye zorlayabilirsiniz. Bunun sadece bir girişim olduğunu ve hiçbir garantinin herkes için işe yaramayacağını belirtmek gerekir.

Cihaz, One UI 2.1 tedavisi alırken, One UI 2.5’e ulaşmak için daha fazla güncelleme alıp almayacağı belli değil. Samsung, Android 11 sunumu için planlarını henüz açıklamadı, eğer Galaxy M21 uygunsa, şirket muhtemelen Android 11 ve One UI 3.0 şubesini getirecek gelecekteki bir güncellemeye odaklanmak için One UI 2.1’de bırakacak.

.

Android 10Android Eylül 2020 güvenlik yamasıBir UI 2.1 ürün yazılımıBir UI 3.0Eylül 2020 güvenlik yamasıGalaxy M21Galaxy M21 güncellemesiGalaxy M21 OneUI 2.1 güncellemesiOneUI 2.1 güncellemesiSamsungSamsung One UI 2.1