Galaxy 20 Serisi, ABD ve Avrupa’da istikrarlı One UI 3.0 güncellemesi alıyor


Bu yılın Eylül ayında Google nihayet Android 11’in tam teşekküllü sürümünü Pixel akıllı telefonları için istikrarlı bir güncellemeyle açıkladı. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra şirketler, Android 11 tabanlı görünümlerinin duyurulmasıyla yoluna devam etmeye başladı. Ekip arasında, en son Android sürümünü temel alan One UI 3.0 güncellemesinin büyük duyurusunu yapan Samsung vardı. İlginçtir ki, bu şirketin bugüne kadarki en başarılı dış görünümünün üçüncü yinelemesi. One UI cildi nihayet laggy TouchWiz’in hayaletini öldürdü. Şirket, yakın zamanda piyasaya sürdüğü Galaxy S20 serisi gibi akıllı telefonları için zaten birkaç One UI 3.0 betası çıkardı. Bugün, H1 2020 amiral gemileri nihayet Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da istikrarlı bir sürüm alıyor. Bu bölgelerdeki kullanıcılar, yıl sonundan önce A11 özelliklerinden yararlanabilecekler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung One UI 3.0: akıllı telefon ve akıllı telefon alıcısı ile tanışın! - 4gnews

SamMobile’den gelen bir rapora göre Samsung, Avrupa’da ve ABD’de Galaxy S20 ailesi için istikrarlı güncelleme başlattı. Şimdilik yalnızca S20’nin Verizon taşıyıcı sürümünün güncellemeyi aldığını belirtmek gerekir. Diğer cihazlar da yakında gelecektir. Ayrıca, rapor tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, Avrupa için G98xxXXU5CTKG donanım yazılımı sürümünü göstermektedir. 179.82MB ağırlığındadır. Buna göre güncelleme, 1 Aralık 2020 güvenlik yamasının yanı sıra Android 11 tabanlı One UI 3.0’ı getiriyor. Bu boyutun muhtemelen yalnızca beta sürümlerini test eden kullanıcılar için olduğunu belirtmek gerekir. Kararlı kanaldaki kullanıcılar muhtemelen daha büyük bir güncellemeye sahip olacaktır.

Galaxy S2

Avrupa üretici yazılımı değişiklik günlüğüne göre, güncellemeyi alan cihazlar kameradaki gelişmiş performansın keyfine varacak. Dahası, bu bellenimde her zamanki underhood iyileştirmeleri mevcuttur. S20, S20 +, S20 Ultra için ABD güncellemesi aşağıdaki değişiklik günlüğüne sahiptir:

Bir UI 3.0 Galaxy S20 güncellemesi (Verizon) değişiklik günlüğü:

  • Yazılım Sürümü: RP1A.200720.012.G981VSQU1ZTHK (Galaxy S20 5G)
  • Yenilikler: Android 11- Sohbetler, Baloncuklar, Kategorilere ayrılmış bildirimler, One UI 3.0
  • One UI 3.0 – Hızlı Panel, Araç Çubukları, Bildirimler, ayarlar ve daha fazlasında iyileştirmeler.

Diğer şirketlerin aksine, Samsung bu güncellemeyle ilgili düşük bir profil tutuyor. Güncelleme Almanya, Fransa, Polonya, İngiltere, Finlandiya, Danimarka, Norveç, İsveç ve İzlanda’da kullanıma sunuluyor. Ancak şirket bu ülkeler için herhangi bir açıklama yapmadı.

Güncelleme, Samsung’un One UI 3.0 programına bağlı kaldığını kanıtlıyor. Buna göre sıradaki sıradaki cihazlar Galaxy Note 20 serisi, Z Flip, Fold2, Galaxy S10 ve Note 10 serisidir. Bu arada kritik bir hata ortaya çıkmadıkça şirket bu programı takip edebilir.

.

Android 11 güncellemesiAndroid 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesiBir UIBir UI 3.0Bir UI 3.0 güncellemesiGalaxy S20Galaxy S20 Android 11 güncellemesiGalaxy S20 UltraGalaxy S20 Ultra Android 11 güncellemesiGalxay S20 güncellemesiSamsungsamsung galaxy s20 serisi