Samsung Kamera Sorunu

mel.isasayar

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Ara 15, 2020
5
0
1
Aşırıma bağlı olarak bazı Samsung modellerinde kameranın açılmaması söz konusu olabilir. Android işletim sisteminde bu konudaki en yaygın çözüm önerisi cihazın yeniden başlatılmasıdır. Çünkü cihazın ısınması, bir uygulamanın ram kullanımının fazla olması veya işlemcinin çok zorlanması gibi nedenlerden dolayı anlık donmalar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzu yeniden başlatmak genellikle problemi ortadan kaldırır.  • Kapatıp açtıktan sonra da kamerada donmalar devam ediyorsa, bu kez güvenli moda geçiş yaparak çözüm deneyebilirsiniz. Özellikle Samsung Galaxy s5 ve s6 modellerinde bu metot başarılı sonuçlar verir.
  • Telefonunuzu güvenli moda almak için kapattıktan sonra güç butonu + ses kısma butonuna basıp bekleyin. Ekranda Samsung logosu çıktığında güç butonunu bırakıp sadece ses kısmaya basılı tutun.
  • Önbelleğe aşırı yüklenmek de kameranın çalışmamasına neden olabilir. Bunun çözümü için ayarlar kısmından uygulamalara sonra da uygulama yöneticisinden kamera bölümüne geçmeniz gerekir. Açılan ekranda “Durmaya Zorla” kısmına basılı tuttuğunuzda ön belliği temizleme seçeneği çıkacaktır. Bu işlemin ardından telefonu bir kez yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.
  • Kameranın donması önbellekten kaynaklıysa ve yukarıdaki adım yeteri gelmediyse, bu kez telefonunuzu kapatın ve açarken güç butonu + ses yükselte butonuna basın. Karşınıza logo çıktıktan sonra sadece ses butonuna basmaya devam edin ve çıkan listeden “Önbellek Bölmesini Sil” seçeneğini işaretleyin.