Fortnite, Android’e ulaştıktan neredeyse 2 yıl sonra Google Play’e girdi


Fortnite’ın yayıncısı Epic nihayet teslim oldu ve ünlü oyununu Google Play Store’da sundu. Stüdyo 2018’de Android resmi mağazasından kaçınmaya ve Google’ın uygulama içi satın alımlarda uyguladığı% 30 komisyonu kendisi için tutmaya karar verdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


18 ay boyunca, Fortnite’ı Android’e yüklemek için oyuncuların oyunu Play Store dışında indirmesi gerekiyordu. İOS’un aksine, Google’ın işletim sistemi bu noktada oldukça esnektir ve bu da güvenlik sorunları yaratmadan olmaz.

Fortnite artık Play Store’da ve ayrıca Epic sitesinde de mevcut

Android için Fortnite

Görünüşe göre Epics, Google mağazasından Fortnite’ı indirmeye karar vermek zorunda kaldı. TechCrunch tarafından yayınlanan bir açıklamada yayıncı, Play Store dışında indirilen ve güncellenen uygulamalar için güvenlik mesajlarının tekrar tekrar gönderilmesi gibi arama motorunun teknik ve ticari önlemlerinden şikayet ediyor.

Stüdyo ayrıca Google tarafından resmi mağaza dışında dağıtılan uygulamaların kötü amaçlı yazılım olarak nitelendirilmesini de kınıyor. Google Play Protect, Play Store dışında edinilen yazılımı engeller.

“Google, indirilen ve güncellenen yazılımlar için korkutucu, tekrarlayan güvenlik pop-up’ları, kısıtlayıcı üretici ve operatör sözleşmeleri ve anlaşmaları gibi teknik ve ticari önlemlerle, Google Play dışında indirilebilir yazılımları dezavantajlı duruma getiriyor. bir Epic Games sözcüsü yaptığı açıklamada, kötü amaçlı yazılım ve Google Play Store dışında elde edilen yazılımları tamamen engellemek için Google Play Protect gibi yeni çabalar “dedi. “Bu nedenle, Google Play Store’da Android için Fortnite’ı başlattık.”

Bu taktikler, Epic’in Google ile gelirleriyle paylaşmayı kabul etmesi gereken Epic’in teslim olmasına neden oldu. Arama devinin ticari koşullarının varsayımsal gevşemesini bekliyor. İOS’ta Epic’in seçeneği yoktu: ya App Store ya da hiçbir şey.

PlayStore’dan Fortnite’ı indirin

.

Android için FortniteEpikFortniteFortnite Google Playgoogle