Fitbit OS 5.0 nihayet UI ve navigasyon güncellemeleriyle burada, onu alacak sadece iki akıllı saat


Ağustos ayında Fitbit, Versa 3, Sense ve Inspire 2 adında bir dizi giyilebilir cihaz piyasaya sürdü. Lansman sırasında şirket, tüketiciye yeni bir yazılım deneyimi sunma sözü verdi. İşte o an geldi. Fitbit nihayet Sense ve Versa 3 giyilebilir cihazlarını göndermeye başladı. Her ikisi de akıllı giyilebilir cihaz, bazı büyük kullanıcı arayüzü ve navigasyon güncellemeleri sunan en son Fitbit OS 5.0 ile geliyor. İşte Fitbit’ten yepyeni OS 5.0 hakkında bilmeniz gerekenler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Fitbit OS 5.0: İşte yeni yazılımın getirdiği özellikler!

Yazılımın beşinci yinelemesi, daha önce bahsedildiği gibi, navigasyon ve kullanıcı arayüzünde bazı önemli değişiklikler getiriyor. Şu andan itibaren, kullanıcılar geri düğmesi yerine bir adım geri gitmek için soldan sağa kaydıracak. “Geri” düğmesi artık sizi saat yüzüne veya eve geri götürüyor. Bunun dışında, etkileşimi çok daha kolay hale getirmek için UI öğelerinin boyutları da değiştirildi. Örneğin, hareket halindeyken veya koşarken hedeflere dokunmak artık daha kolay olacak.

Fitbit OS 5.0

Fitbit OS 5.0 ayrıca kullanabileceğiniz Raiju adlı yeni bir sistem yazı tipi getiriyor. Bu yeni yazı tipi, metnin alanı verimli bir şekilde kullanması için tasarlanmıştır. Genel kullanıcı arayüzü artık farklı tasarım dillerini takip ediyor ve yeni UI öğelerini de göreceksiniz. Tüm bu değişikliklerle birlikte geliştiricilerin uygulamalarında bazı değişiklikler yapması gerekecek. Geliştiriciler yeni değişiklikleri uygulayana kadar, Fitbit boşluğu bir şekilde kapatmaya yardımcı olan yeni bir uyumluluk modu sunuyor. Ayrıca Fitbit, geliştiricilerin yeni işletim sistemi için kullanabileceği yeni bir SDK 5.0’ı da piyasaya sürdü.

Yalnızca yeni donanımla uyumludur!

Yeni Fitbit OS 5.0, tasarım ve navigasyonda yeni büyük iyileştirmeler getirirken, güncelleme ne yazık ki sadece yeni donanımla uyumlu. Bu, yalnızca yeni Fitbit Versa 3 ve Sense’in yeni işletim sistemini kullanacağı anlamına gelir. Şirketin tüm eski giyilebilir cihazları bu yeni yazılımı kaçıracak. Buna Versa 2, Versa Lite, Ionic dahildir ve orijinal Versa OS 4.0’da çalışacaktır.

Yeni OS 5.0’ın eski cihazlara gelip gelmeyeceğini merak mı ediyorsunuz? Pekala, umutlarınızı yüksek tutmayın. Fitbit’e göre, yeni Fitbit OS 5.0, Versa 3 ve Sense için özel olarak geliştirildi. Şirket ayrıca, eski ürünlere getirme planlarının olmadığını da sözlerine ekledi.

.

FitbitFitbit OS 5.0Fitbit SenseFitbit Versa 3