Facebook’un Bloatware’i OnePlus Akıllı Telefonlardan Nasıl Kaldırılır


Bloatware ve Android, özellikle bütçeli akıllı telefonlarda oldukça uzun bir süredir uzun süreli bir ilişkiye sahip görünüyor. Şu anda satın aldığınız hemen hemen her akıllı telefonda ya Facebook, Microsoft ya da yeni akıllı telefonunuzla birlikte verilen diğer herhangi bir üçüncü taraf uygulaması biçiminde bloatware var. Kısa süre önce, OnePlus’ın Facebook hizmetlerini bir araya getirmeye başlamasıyla ilgili bir hikaye anlattık; doğrudan OnePlus 8, 8 Pro ve hatta yeni piyasaya sürülen Nord’dan; ve kullanıcılardan “Bu Facebook hizmetlerini akıllı telefonlarımızdan nasıl kaldırabiliriz?” diye soran çok sayıda yorum vardı. İşte Facebook’un Bloatware’i OnePlus Cihazlarından Nasıl Kaldırılır sorusuna cevabınız:


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Arkasındaki Hikaye

“Bloatware” terimi kişiden kişiye değişir; biri için bloatware olarak düşünülebilecek bir uygulama diğeri için önemli olabilir. Gibi Android Polisi OnePlus 8, OnePlus 8 Pro ve OnePlus Nord’daki OxygenOS ile şimdilik, ana Facebook uygulaması olan Messenger uygulamasının yanı sıra, sistem uygulamaları olarak Facebook App Installer, Facebook App Manager ve Facebook Services ile birlikte gönderilir. , Instagram ve Netflix. Bir özellik önerisine yanıt olarak OnePlus, bu uygulamaların önceden yüklenmesinin Facebook’ta daha iyi pil verimliliği sağladığını ve Netflix’te HDR oynatmayı geliştirdiğini düşündü. Cihazla birlikte bir uygulamanın önceden yüklenmesinin para kazanma olasılığı olduğu herkes tarafından açıkça bilinmektedir; ve neredeyse tüm OEM’ler düzenli olarak ortaklık kurarak bunları akıllı telefonlarına önceden yükler; daha yüksek kar elde etmek için. Bu burada da aynı durumdur.

Göre cıvıldamak XDA’dan Max Weinbach tarafından. Tweet, Facebook App Manager hizmetinden, Instagram uygulamasının Google Play Store aracılığıyla güncellenmesi gereken yerde güncellendiğini gösteren bazı ekran görüntülerini içerir.

OnePlus Nord

Facebook’un Bloatware’i OnePlus Akıllı Telefonlardan Nasıl Kaldırılır

Buradaki iyi haber şu ki, XDA Developer’ın kıdemli üyesi Saiger’e teşekkürler; Bu önceden yüklenmiş facebook hizmetleri uygulamasını kaldırmanın bir yolu var, ancak ADB erişimi gerektiriyor, bu yüzden işte Facebook’un Bloatware’ini OnePlus akıllı telefonlardan kaldırmak için:

  • Cihazınızı PC’ye bağlayın ve bir komut istemi penceresi açın.
  • Şimdi, cihazınızın doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için “adb cihazlar” komutunu yazın.
  • Ardından, aşağıda belirtilen komutları satır satır komut istemine girin:

adb shell

pm uninstall -k --user com.facebook.appmanager

pm uninstall -k --user com.facebook.services

pm uninstall -k --user com.facebook.system

Yukarıda belirtilen yöntemi doğru bir şekilde uygulamak, Facebook’un pahalı OnePlus cihazlarınızdan bloatware’lerinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Şunu unutmayın: Bir güncelleme kurulumundan sonra adımları tekrar etmeniz gerekebilir, ancak bu, akıllı telefonunuzda şişkinliğe sahip olmaktan çok daha iyidir.

.

Bloatware'i Kaldıroneplusoneplus 8OnePlus 8 ProOnePlus Nord