Facebook şimdi Instagram ve Messenger sohbetlerini yeni güncellemeyle birleştiriyor


Geçen yıl, Facebook’un Instagram Direct’i Messenger sohbetleriyle değiştirebileceğini iddia eden raporları duymaya başladık. Görünüşe göre sosyal medya devi şimdi kararını vermiş ve gerçekten birleşmeyi planlıyor. Yeni bir rapora göre SınırFacebook, Instagram ve Messenger sohbetlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir güncellemeyle birleştirmeye başladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Güncelleme, “Instagram’da mesajlaşmanın yeni bir yolu var” mesajıyla birlikte, temel özellikleri de vurguluyor. Bunlar arasında “sohbetleriniz için yeni renkli görünüm”, “herhangi bir emoji ile tepki verme”, “mesajları yanıtlamak için kaydırın” ve “Facebook kullanan arkadaşlarınızla sohbet etme” bulunur. Sonuncusu, Instagram’da olan ancak diğer yandan Facebook kullanmayan birçok potansiyel kullanıcıya hitap edebilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, uygulama güncellendikten sonra Instagram uygulamasındaki Doğrudan simgesi Messenger simgesiyle değiştirilecektir. Rapor ayrıca, kaydırma sırasında gönderenin mesajlarının mavi ve mor arasında değiştiğini de ekliyor. Bununla birlikte, yeni güncelleme yalnızca ABD’de ikamet eden sınırlı sayıda kullanıcıya hitap ediyor gibi görünüyor. Şu an için diğer bölgeler için bir rapor yok.

Facebook, tüm sosyal medya platformlarının sohbetlerini birleştirmek istiyor!

Facebook’un tüm sosyal medya platformlarının sohbet bölümünü birleştirmeyi planladığının zaten farkındayız. Bu, kullanıcıların Messenger, Instagram ve WhatsApp arasında sorunsuz bir şekilde çapraz mesaj göndermesine olanak tanır. Bu yeni altyapı ile sosyal medya devi, uygulamalardan herhangi birinde bulunan kullanıcıların geri kalanlarla iletişim kurmasına izin vermek istiyor. Dahası, bu sistem CEO Mark Zuckerberg’e göre uçtan uca şifrelenecek.

Instagram ve Messenger sohbetlerinin mevcut birleşmesi başarılı olmaya devam ederse, yakında bu üç uygulamanın hepsinde bu birleşmeye şahit olmalıyız. Bunu yazarken, yeni güncellemeyi indirenler Facebook’ta arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor. Ne yazık ki, aynı şey tersi için de geçerli değil. Bununla birlikte, bunun yakın gelecekte de olacağını görmeliyiz.

Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet eden biriyseniz ve bu yeni güncellemeyi aldıysanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

.

FacebookhaberciinstagramInstagram Messenger sohbetleri