Facebook Neighbourhood, Zingr ve Nextdoor. İnsanları ve yerel işletmeleri birbirine bağlamak için sosyal uygulamalar


En büyük sosyal ağ Facebook 21 Ekim’de yerel insanları birbirine bağlamak için “Mahalle” adlı yeni bir özelliği test ettiklerini doğruladı. Medya bilgilerine göre, bu özellik şimdiye kadar yalnızca Kanada’da test edildi, ancak yakında dünya çapında da gelecek. yakın.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


ZINGR – Yerel sosyal uygulama

ZINGR, yakındaki insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olan sosyal bir uygulamadır. Bu sosyal uygulama, en yakın kişileri ve paylaştıkları yayınları bağlamak için GPS kullanır. Bu, etrafınızda olup bitenleri bilmenin harika bir yoludur. ZINGR, insanların sevdikleri şeyleri sadece #hashtags. Facebook veya Nextdoor’dan farklı olarak, sosyal uygulama ZINGR daha çok Instagram ve Twitter’ın karma bir sürümü gibidir. Bazı kaliteli fotoğraflar, videolar yükleyebilir veya sadece rastgele düşüncelerinizi “tweet” atabilir ve çevrenizdeki insanlarla paylaşabilirsiniz. Yeni arkadaşlar bulmak ve aynı hobilere sahip yakınınızdaki insanları keşfetmek de çok daha kolay.

ZINGR, çevrenizdeki en trend şeyleri keşfetmek veya bazı olumlu içerikleri komşularınızla paylaşmak için belki de en iyi uygulama. Ve bu süreçte aynı ilgi alanlarına sahip yeni yerel arkadaşlar edinin veya sadece çevrenizdeki tüm haberleri takip edin.

ZINGR, katılım kaydı sırasında gerçek bir ad, yaş veya cinsiyete ihtiyaç duymaz ve ağ tamamen ücretsizdir. Şimdi 85’ten fazla dili de destekliyor. K instutis Gedaitis tarafından 2019 yılında Litvanya’da geliştirilen ZINGR, Apple mağazasından veya Google Play mağazasından indirilebilir.

Facebook Neighbourhood – hiper yerel gruplar

Facebook tarafından 21 Ekim’de duyuruldu, ancak tam özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Yani Matt Navara’nın Twitter gönderisinde ortaya çıkan her şeyi gözden geçirebiliriz.

Ancak Facebook’un yerel toplulukları birbirine bağlamak için “Nextdoor” uygulamasına alternatif olarak bu yeni geleceği inşa ettiği açıktır. Sadece salgın sırasında faydalı olmaz. Facebook’ta birçok yerel grup var, bu nedenle bu yeni “Mahalle” özelliğinin kullanıcı arayüzünün mevcut çerçeveye benzer olabileceğini hayal edebiliriz.

Facebook’un mevcut bir uygulamanın kendi “klon” sürümünü sunmaya çalıştığı ilk sefer değil. “TikTok” sosyal videolarına yanıt olarak “Makaralar” ı hatırlıyor musunuz? Instagram by Facebook, kullanıcıların kaybolan görüntüler gibi “Snapchat” benzeri özelliklerle kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına da olanak tanır. Ama en büyük sosyal ağ olan Facebook’un her şeye ayak uydurması gerekiyor.

Nextdoor – yerel mahalle

Yan kapı sosyal ağı, piyasadaki en büyük güncel ağlardan biridir. 2011’de ABD’de piyasaya sürüldü ve CEO Sarah Friar tarafından yönetiliyor. Bu yerel ağ 11 ülkede piyasaya sürüldü ve COVID-19 salgını sırasında büyümeye devam ediyor. Ancak doğrudan bir Facebook yarışmasının planlanan yayınlanması, şu anda yaklaşık 4-5 milyar dolar değerinde olan bu platform için sorun yaratabilir. Nextdoor’un olası sorunları, bu uygulama daha fazla eğlence içeriği kullandığından ZINGR için endişelenmiyor.

Nextdoor kullanıcılarının kayıt sırasında gerçek isimleri ve adresleri sağlamaları gerekir, ancak diğer yandan bu, gönderilerinin yalnızca aynı bölgede yaşayan doğrulanmış Nextdoor üyeleri tarafından görülebileceği anlamına gelir. Gizlilik sorunları olan iki ucu keskin kılıç.

Hangi yerel sosyal uygulama kullanılmalı? Yerel işletmeler için en iyisi hangisi?

Bunlar zor sorular ve cevap tercihlerinize bağlı olacaktır. Facebook Neighbourhoods ve Nextdoor, gerçek adlarını, cinsiyetlerini veya yaşlarını söylemekten çekinmeyen daha “özel grup” türlerine daha çekici gelecektir. Yeni Facebook özelliği kendi kişisel gizlilik ayarına sahip olsa da, tüm konsept birçokları için rahatsız edici olabilir. Öte yandan ZINGR, en yakın kişilere bağlanmak ve gönderilerini GPS konumuna göre keşfetmek için herhangi bir talep veya gerçek kişisel bilgi olmadan yerel halka daha açıktır. Bu uygulama şunlardan biridir: en güvenli sosyal uygulamalar kullanıcılarının gizliliğini korumak için mevcut konumu paylaşmayan.

Çoğu yerel işletme şirketi, markalarını büyütmek için birden fazla sosyal ağ hesabı kullanıyor. Linkedin veya Twitter ağları gibi yerel topluluklara ulaşmak için harika seçenekler var. Ancak pazarlama profesyonellerinin çoğu, markayı daha geniş çeşitlilikte oluşturmayı sever. TikTok, bu sosyal ağların hala reklamverenler için doğrudan araçları olmamasına rağmen popüler seçeneklerden biri olabilir. Sadece viral videoları ve popüler hashtag’leri yayarak yerel marka tanınırlığına yardımcı olabilir.

# Hashtag’lerden bahsetmişken, sosyal uygulama ZINGR, yalnızca en yakın kişileri GPS konumuna göre değil, aynı zamanda yakındaki hashtag’leri kullanarak birbirine bağlamak için tamamen benzersiz bir işlev kullanıyor.

Yeni güncellemeyle yerel işletmelerin müşterilerine daha doğrudan ulaşmasına yardımcı oluyor. Yakınlarda en çok kullanılan # hashtags listesi, şirketin veya etkileyicinin işletmelerini yakındaki insanlara sunmasına olanak tanır. En çok kullanılan hashtag’ler o bölgede viral hale gelir ve en çok kullanılan #worldwide hashtag’lerine ulaşmak için tüm dünyaya yayılmaya başlanması mümkündür. Dolayısıyla ZINGR uygulaması, yerel işletmelerin o bölgedeki en trend hashtagleri kullanarak işlerini büyütmelerine yardımcı olabilir.

.

SponsorluZingr