Exynos 2100 SoC bugün tanıtılacak, Galaxy S21’de kullanılacak


Geçen hafta Samsung, Güney Koreli devin bu zorlu dönemde hayranlarına destekleri için teşekkür ettiği ve 15 Aralık’ta bir şeyler gösterme sözü verdiği Teşekkürler başlıklı kısa bir video yayınladı. Muhtemelen Snapdragon 888 ile birlikte Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarında kullanılacak olan Exynos 2100 SoC’den bahsediyoruz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Sevdiğiniz telefonun içine geri dönüş yolculuğumuzda, herkes için, özellikle de bizi destekleyen ve bu zor yılda mücadele eden hayranlarımız için küçük bir şey hazırladık. Lütfen 15 Aralık’a kadar bizi izlemeye devam edin. #Teşekkür ederim.

Exynos 2100’ün güçlü bir ARM Cortex-X1 çekirdeğinin yanı sıra üç Cortex ve dört Cortex-A55 çekirdeği alması bekleniyor. GPU, ARM Mali-G78 olacaktır. SoC, 5 nanometre işlem teknolojisine dayanmalıdır.

Takma ad altında tanınmış ağ muhbiri Buz EvreniMobil sektördeki yeni ürünler hakkında sık sık güvenilir ve özel bilgiler paylaşan, bugün Twitter sayfasında Samsung’un Galaxy S21 ile ilgili bir duyuru yapması gerektiğini duyurdu. Belki de sadece Exynos 2100’den bahsediyoruz; ama belki üretici Exynos 2100 akıllı telefonun ilk resmi tanıtımını gösterecek.

Bu adam, çeşitli şirketlerde bağlantıları olduğunu defalarca kanıtladı; ve sadece akıllı telefonların tasarımı hakkında bilgi sızdırmıyor; aynı zamanda iç bileşenleri hakkında.

Samsung Exynos

Samsung Galaxy S21, büyük ve hızlı bir parmak izi tarayıcısı alacak

Mobil endüstrideki yeni ürünlerle ilgili özel bilgileri sıklıkla paylaşan Ice Universe takma adı altında tanınmış ağ içerisindeki kişi, yaklaşan amiral gemisi Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarında önemli bir gelişmeye adanmış bir dizi gönderi yayınladı.

İyi haber şu ki, Samsung Galaxy S21 gelişmiş bir ultrasonik alt ekran parmak izi tarayıcısına sahip olacak. Bu, Samsung Galaxy S10’dan bu yana yapılan ilk yükseltmedir.

Mevcut ultrasonik alt ekran parmak izi tarayıcısının 4 × 9 mm boyutlarında olduğunu hatırlattı; yeni parmak izi sensörünün boyutları ise 8 x 8 mm. İçeriden bilgiye göre parmak izi tanıma hızı ikiye katlandı. Samsung Galaxy S21 kullanıcılarının parmak izini tanımaları için parmaklarını ekranda tutmalarına gerek olmadığını da sözlerine ekledi. Hızlı bir dokunuş yeterli olacaktır.

SM-G991U model numaralı Samsung Galaxy S21’in standart versiyonu Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veritabanında göründü. Sertifika, akıllı telefonun 25 W kablolu şarjı desteklediğini doğruladı; ve Samsung Galaxy S21 ayrıca diğer cihazların 9W’da kablosuz olarak ters şarj edilmesini de destekliyor.

Galaxy S21 sunumu 14 Ocak’ta bekleniyor.

.

Exynos 2100Exynos 2100 duyurusuExynos 2100 satış tarihiExynos 2100 SoCGalaxy S21Galaxy S21 ayrıntılarıGalaxy S21 işlemciGalaxy S21 serisiSamsungSamsung Galaxy S21