Epic uyarıyor: iOS 14 güncellemesi “Fortnite” ın kaldırılmasına neden olabilir


Bir iOS kullanıcısıysanız ve çok seviyorsanız Fortnite, ardından iOS 14 güncellemesinden uzak durmak isteyebilirsiniz. Epic Games (Fortnite Developer) ve Apple’ın Apple’ın App Store politikalarıyla ilgili ciddi sorunları olduğunu hatırlayın. Bu, ikincisinin ilkini App Store’dan kaldırmasına yol açtı. Sonuç olarak yeni iPhone kullanıcıları bu oyunu mağazadan indiremiyor. Ayrıca şirket, Fortnite oyuncularını iOS 14’e güncellemenin “Fortnite” ın kaldırılmasına neden olabileceği konusunda uyarıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


iOS 14 güncellemesi neden olabilir

“Fortnite, iOS 14’te çalışmayabilir”. Fortnite Durum hesabı Çarşamba günü tweet attı. Bir yazılım güncellemesini yüklemek için uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir mesaj görürseniz, en iyisi kabul etmemek. Bunu yaparsanız, Fortnite büyük olasılıkla kullanıma sunulan ilk uygulama olacak ve geri gelmeyecek.

Apple, insanlara çok sayıda iOS güncellemesine yer açmak için uygulamaları geçici olarak silme seçeneği sunar. Bununla birlikte, iPhone’dan “Fortnite” kaldırılırsa, daha sonra yeniden yüklemek zor olacaktır. Resmi öneri, kullanıcıların önce “İptal” e basması ve ardından yer açmak için “Ayarlar”> “Genel”> “iPhone Saklama Alanı” na gitmesidir.

Apple ile Epic Games arasındaki hukuki anlaşmazlık halen devam ediyor. Epic, Apple ve Google’ın geliştiricilere uyguladığı% 30 ücreti atlatmaya çalıştıktan sonra, Fortnite Ağustos ayında Apple App Store ve Google Play Store’dan resmi olarak kaldırıldı.

Şirketler, Apple’ın politikalarının üstesinden gelmek için “App Fair Alliance” oluşturuyor

Spotify, Match Group (Tinder’ın ana şirketi) ve Epic Games (Fortnite geliştiricisi) dahil olmak üzere Apple’a karşı bir grup şirket ortaklaşa kar amacı gütmeyen bir “App Fair Alliance” kuruluşu oluşturdu. Bu kuruluşun amacı, Apple’ın App Store politikasına itiraz etmek için yasal ve düzenleyici eylemleri savunmaktır.

Apple% 15 ila% 30 komisyon alıyor uygulamalar için uygulama içi ödeme sistemini kullan. Ayrıca, Uygulamalar, App Store’da görünmeleri için bu kurallara uymalıdır. App Store, tüketicilerin yerel uygulamaları indirmesine olanak tanır. Ayrıca, uygulamaları iPhone’da çalıştırmanın tek yolu budur. Bu uygulamalar bazı geliştiricilerin eleştirilerine ve bazı davalara yol açmıştır.

The App Fair Alliance, Washington DC ve Brüksel merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kuruluş, Apple’ı politikalarını değiştirmeye zorlamak için yasal değişiklikleri savunmayı planladığını söylüyor. Epic, Match ve Spotify’a ek olarak, kuruluşun diğer üyeleri arasında Basecamp, Blix, Blockchain.com, Deezer ve Tile gibi küçük şirketler yer alıyor. Ayrıca, Avrupa’dan, Avrupa Yayıncılar Konseyi, Avrupa Haber Medyası ve Protonmail’den geliştiricileri de içerir.

.

elmaEpik oyunlarFortniteiOS 14 güncellemesi