En son HarmonyOS’a sahip ilk Huawei saati yakında piyasaya sürülecek


Eylül ayında Huawei, yeni bir tasarım ve kablosuz şarj desteği ile Huawei Watch GT 2 Pro akıllı saatini tanıttı. 12 Aralık’ta, Huawei Watch GT 2 Pro’nun elektrokardiyogram işlevine sahip yeni bir sürümü Çin’de satışa sunulacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Çin kaynaklarına göre Çinli teknoloji devi yeni bir akıllı saat hazırlıyor; Başlangıçta bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan ancak şimdi 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak, yeni saatin özelliklerini açıklamadı; ancak saat, Huawei Watch GT 2 Pro’dan önemli ölçüde farklı olacaktır.

Bu sonbaharda bir geliştirici konferansında Huawei, IoT cihazları için HarmonyOS 2.0 SDK’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu; akıllı saatler dahil ve geliştiriciler HarmonyOS 2.0 işletim sistemi için uygulamalar geliştirmeye başladı.

Kaynağın, bir sonraki Huawei akıllı saatinin yeni HarmonyOS işletim sistemini çalıştıracağından ve başlangıçta Çin’de görüneceğinden şüphesi yok.

huawei izle gt 2e

Huawei, bu tarihte Mate 40 için Harmony OS 2.0 Beta’yı piyasaya sürecek

Huawei, akıllı telefonlar için Harmony OS’nin ilk beta sürümünü yayınlamak için bir etkinlik planladı. Daha önce, kendi yazılımının ilk beta sürümünün Mate 40 için mevcut olacağının onaylandığını ve Huawei temsilcilerinin 16 Aralık’ta doğrudan geliştiricilere daha fazla bilgi vereceğini hatırlatacağız.

Özellikle, Harmony OS 2.0 tasarım felsefesini öğrenecekler, yeni sistem için uygulama yapısı ve DevEco Studio 2.0 araçları hakkında eksiksiz bilgi alacaklar ve ayrıca sistem geliştiricileri ve teknik uzmanlarla sohbet etme fırsatı elde edecekler. Huawei’den. Ardından, ilgili ürün yazılımının piyasaya sürülmesi gerçekleşecektir. Harmony OS’nin uluslararası bir sürüm alıp almayacağı belli değil, bazı söylentiler P50’nin önümüzdeki Mart ayında Android 11 ile birlikte geleceğini öne sürüyor.

Harmony OS

Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek

Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, Huawei ile artık hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edebileceğini söylüyor.

Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımları ve sonrasında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse; tahminlere göre önümüzdeki yıl şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek; çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile üst sıralarda yer almak için rekabet etmek istiyor.

Huawei Honor satıyor

.

HarmonyOSHarmonyOS 2.0HarmonyOS ile Huawei saathuawei akıllı saathuawei izleSmartwatch için HarmonyOS