En az iki yeni iPhone, gelecek yıl LTPO OLED panellerini kullanacak


Basında çıkan haberlere göre LG, Güney Kore’nin Paju kentindeki E6-1 ve E6-2 üretim hatlarını aktif olarak genişletiyor. Şirket, LTPO OLED substratlarının aylık üretim kapasitesini gelecek yıl 25.000 parçaya çıkarmayı planlıyor. Ayrıca rapor, LG’nin bu hatları Apple’ı tedarik etmeye adayacağını iddia ediyor. Amerikan imalat devinin önümüzdeki yıl dört yeni iPhone’un iki üst modeline LTPO’yu uygulayacağına dair spekülasyonlar var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


LTPO OLED paneller

LG Display’e ek olarak, Samsung Display’in Chungnam Eyaleti, Asan Şehri, Tangjeong’daki A3 üretim hattının bir kısmını da LTPO’ya dönüştürmesi bekleniyor. Orijinal baskı kalıbının girdi hacmine göre buradaki üretim kapasitesi 105K / ay’dır. Samsung Display, LTPO panellerini Samsung Electronics’in Galaxy Note 20 Ultra ve bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülen diğer modellerine uyguladı.

LG’nin bu üretim hatlarını Apple’a tahsis edeceği açıktır çünkü bunlar dahili olarak adlandırılır. “Apple Serisi”. LG şu anda 5K kapasiteli LTPO ekipmanını piyasaya sürüyor. Şirket, düşük sıcaklıklı polikristalin oksit (LTPO) ince film transistör (TFT) işleme ekipmanını önümüzdeki yıl 25K’ya genişletmeyi planlıyor.

Buna ek olarak, önümüzdeki yıl Mayıs ayında, LG Display, 2022’de Apple’ın iPhone’u için LTPO OLED’ler oluşturmak için bir grup yeni cihaz tanıtacak. Ayrıca, LG’nin ayrıca aylık 15.000 LTPO OLED alt tabakası üretim kapasitesi olan E6-3 için bir planı var.

LG, Apple için en fazla üç üretim hattına sahip olabilir

TheLec’e göre LG Display’in diğer LTPO cihazları Apple tarafından onaylanmış görünüyor. LG’nin LTPS’den LTPO’ya geçmesi için Apple’ın panel kalitesi lisansını alması gerekir. E6-1 ve E6-2 üretim hatlarına ek olarak LG Display, E6-3 hattına ek yatırımlar yapacak. E6-3 üretim hattı ayrıca Apple için ekran panellerinin üretimine adanmıştır. Yaklaşık 15K üretim kapasitesine sahiptir.

LPTO teknolojisi söz konusu olduğunda, sadece LG ve Samsung’un bu teknolojiye hazır olduğu anlaşılıyor. Çinli BOE, Güney Koreli rakiplerine karşı LPTO OLED panellerinde hala geride. Apple sonunda bu teknolojiyi kullanırsa, BOE için bu açıdan umut yok. Aslında, Çinli üretici hala Apple’ın OLED standardını karşılamakta zorlanıyor. BOE’nin Apple’ın tedarik zincirine tam olarak girmesi biraz zaman alabilir.

.

Apple LTPO OLED panellerielmaLGLG LTPO OLED panellerLTPO OLED panellerOLED panellerSamsungSamsung LTPO OLED paneller