EMUI 11, HarmonyOS’a geçmeden önce akıllı telefonlar için son olabilir


Hepimizin hatırladığı gibi, birkaç yıl önce Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Zamanla, ABD hükümetinin aktif baskı ve sıkılaştırmaları sırasında bu kararın peygamberlik olduğu ortaya çıktı. Artık şirketin sonunda Android ve EMUI 11’i kendi işletim sistemi HarmonyOS ile değiştireceği açık.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


EMUI 11, HarmonyOS’a geçmeden önce akıllı telefonlar için son olabilir

MyDrivers’ın yeni bir raporu, Huawei Tüketici İş Grubu yazılım geliştirme başkanı Wang Chenglu ile yapılan röportajdan alıntı yapıyor. Röportaj, şirketin EMUI 11’i Harmony (veya Çin’de HongMeng) işletim sistemi ile nasıl değiştirmeyi planladığı sorusunu gündeme getirdi. Buna yanıt olarak Chenglu, EMUI 11’in HongMeng ile aynı çerçeveyi, aynı sistem planlayıcısını ve diğer benzer öğeleri kullandığını söyledi.

Bu sözlerden EMUI’nin Android 11 tabanlı son sürümünün özel olarak geçiş sürümü olarak oluşturulduğu anlaşılıyor; HarmonyOS’un ilk halka açık sürümünün benimsenmesi için cihazları hazırlar.

Şu anda, yeni aygıt yazılımı sürümü olan HongMengOS 2.0 beta, çeşitli akıllı cihazlar için zaten hazırdır: TV’ler, saatler, vb. Aygıt yazılımının bu özel sürümünün akıllı telefonlara gelmesi gerektiğine inanılıyor. Resmi açıklamaları bekleyeceğiz.

EMUI 11, AOD’nin gelişmiş bir sürümü olarak Eyes On Display’i sunuyor

EMUI 11 kullanıcı arayüzünü yeni Eyes on Display (EOD) işleviyle alan Huawei Mate 40 ailesinin galası son zamanlarda gerçekleşti. Bu, Her Zaman Açık Ekranın (AOD) gelişmiş bir sürümüdür ve bazı LED’lerin aydınlatılmasına izin verir; böylece kilit ekranından hızlı bir şekilde erişmeniz gereken az miktarda bilgiyi gösterebilirsiniz.

Ve bilgiler siyah bir arka plan üzerinde gösterildiğinden, pratikte çok fazla pil tüketmez. Uygulamada, akıllı telefonun uykuda olduğu ortaya çıktı; ancak aynı zamanda gerekli verilerin ekranda sürekli olarak görüntülenmesini sağlar. Örneğin, cevapsız arama simgeleri, süre ve pil şarjı.

Huawei, bu özelliğin kendi yorumunu geliştirdi ve ona Eyes On Display adını verdi. İşin püf noktası, ön kamerayı ve bir hareket sensörünü kullanarak kullanıcının gözlerini takip etmesidir. Kullanıcı ekrana baktığı anda gerekli bilgiler ekranda görünecektir; zamanın geri kalanında ekran “uyur”.

Gözler Ekranda yalnızca derinlik sensörlü bir 3D kamera ve ön panelde hareket sensörü bulunan akıllı telefonlarda çalışır. Bu aşamada bu seçenek Huawei Mate 40 serisinin amiral gemilerine özel olacak; ve daha sonra P40 serisinde görünüp görünmeyeceği belli değil.

.

EMUI 11EMUI 11 güncellemesiHarmonyOSHarmonyOS 2.0HongMengOSHuawei EMUI 11Huawei işletim sistemi