EMUI 11, 9 Huawei ve Honor akıllı telefonları için piyasaya sürüldü


Huawei, şirketin akıllı telefon modellerinin çoğu önümüzdeki birkaç ay içinde HarmonyOS’a taşınsa da EMUI 11 güncellemelerini sunmaya devam ediyor. Bu kez, EMUI 11’in son sürümü (Honor markalı cihazlar için MagicUI 4.0) şirketin dokuz akıllı telefonuna ve bir tabletine gitti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


EMUI 11’in son versiyonu 9 akıllı telefon için yayınlandı. Bunlar arasında nova 6, nova 7 5G, Honor 30 ve Honor 30 Pro var. Güncellenen cihazların tam listesi aşağıdaki gibidir:

  • Huawei nova 7 5G;
  • Huawei nova 7 Pro 5G;
  • Huawei-nova 6;
  • Huawei nova 6 5G;
  • Huawei MediaPad 10.8;
  • Onur 30;
  • Onur 30 Pro;
  • Onur-30 Pro +;
  • Onur V30;
  • Onur V30 Pro.

Şimdilik, bu cihazlar için EMUI 11 / MagicUI 4.0’ın son sürümü Çin’de mevcuttur, ancak yakında diğer ülkelerde de piyasaya sürülecektir. Önemli bir nokta – yalnızca EMUI 10.1’in üzerine kurulur.

37 Huawei ve Honor modeli için yayınlanan EMUI 11 sürüm programı

Yakın zamanda bir röportajda Huawei yetkililerinden biri Huawei, şirketin kendi işletim sistemine geçmeden önce EMUI 11 kullanıcı arayüzünün üreticinin ürün yazılımı serisinin sonuncusu olabileceği gerçeğine hazırlandığını duyurdu. Bu nedenle, hangi Huawei cihazlarının EMUI 11’e yükseltileceğini görmek ilginç.

Şirket, yakında kullanıcı arayüzlerinin yeni sürümünü alacak olan modellerin bir listesini yayınladı. Huawei ve Honor’dan 37 cihaz içerir. Zaten Kasım ayında, amiral gemisi serisi Huawei P40, Honor 20, Huawei Mate 30 ve Mate 20’nin sahipleri EMUI 11’e ve Huawei Nova 7, Nova 7 Pro 5G, Nova 6, Nova 6 5G, Huawei P30 / için yükseltme yapabilecekler. P30 Pro, Honor V30 / V30 Pro, Honor 30/30 Pro / 30 Pro + ve Huawei MatePad 10.8, yeni üretici yazılımının beta sürümüne sahip olacaklar.

Güncellemeyi alacak modellerin tam listesini şirketin resmi zaman çizelgesinde görebilirsiniz. Ve EMUI 11’in Çince versiyonundan bahsettiğimizi unutmayın.

Yüksek olasılıkla; tüm bu cihazlar, tescilli HongMeng OS (Harmony OS) işletim sistemini alan ilk cihazlardır. Huawei’nin cihazlarını özel işletim sistemlerine aktarmayı planladığını hatırlayın. Aslında, EMUI11, bellenimin geçiş sürümüdür. Şirketin gadget’larının kendi işletim sistemlerine geçişini işaret edecek.

Şu anda, HongMengOS 2.0 beta, TV’ler ve akıllı saatler dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için zaten hazır. Bu belirli donanım yazılımı sürümünün mobil cihazlara ulaşmasını bekliyoruz. Bu konuda firmadan resmi yorum bekliyoruz.

.

EMUI 11EMUI 11 güncellemesiEMUI 11 kararlı güncellemeHuaweiMagicUI 4.0Onur