eMeet OfficeCore M2 İncelemesi: Dünyanın İlk Yapay Zeka Akıllı Konferans Konuşmacısı


Akıllı konuşmacılar veya sanal asistanlar, onları adlandırmaya karar verdiğiniz ad ne olursa olsun, çok kullanışlı, kullanışlı ve dünyayı kazanıyorlar. Akıllı konuşmacıların artık her altı Amerikalıdan birine ait olduğunu gösteren bir istatistik var. Bu ürünler sadece ev otomasyonunda değil iş dünyasında da kullanılıyor. Başlangıçta, akıllı hoparlörler başka bir amaç düşünülerek başlatılmış olabilir. Ama şimdi her şey tamamen değişti. Diyelim ki, satışları artırmak için Amazon Echo yapılmalıdır. Google Home, arama yapmak için idealdir. Apple HomePod mükemmel ses kalitesi sağlar ve Siri ile mükemmel çalışır. Bu liste çok uzun. Ve gördüğünüz gibi, her birinin orijinal bir görevi olabilir. Peki ya iş? Akıllı hoparlörler neden ticari amaçla kullanılamıyor? İşletmenizin daha verimli çalışması için gerekli tüm özelliklere sahiptirler. Tabii ki, günlük ofis görevlerinde ve konferans toplantıları sırasında yardımcı olabilirler. Bu anlamda Jabra markası, diğer akıllı hoparlör üreticilerine göre bir adım öne çıkmış gibi görünüyor. Ancak birkaç gün önce eMeet, OfficeCore M2 olarak adlandırılan ilk AI akıllı konferans konuşmacısını tanıttı. Jabra 710 son zamanlarda çok popüler oldu. Ancak bu muhteşem konuşmacının piyasaya sürülmesiyle eMeet tacı alacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


eMeet OfficeCore M2

Aslında eMeet, akıllı konferans hoparlörleri yapma konusunda büyük bir deneyime sahiptir. Bir önceki amiral gemisi olan OfficeCore M1 çok popülerdi ve Jabra 510 ile rekabet ediyordu. OfficeCore M2’ye gelince, tahmin ediyoruz ki Jabra 710’u hedefliyor. Kahramanımız 15 Mayıs’ta tekrar duyuruldu çünkü eMeet yüksek teknoloji konferans cihazları geliştirip pazarlıyor, VoiceIA algoritması arka plan gürültüsü ve yankı bastırma, AI algoritmasının işlevselliğini bütünleştiren yüksek performanslı bir Bluetooth taşınabilir hoparlörle birlikte geldi. ses yakalama ve otomatik ses ayarı, 4 yüksek hassasiyetli MEMS dijital mikrofon dizisi ve Bluetooth 4.2 teknolojisi kompakt ve taşınabilir bir cihazda. Bu nedenle, çok kişili toplantılar ve aramalar sırasında karşılaşılan tüm hataları giderecek bir konferans konuşmacısı ile uğraşıyoruz. Ayrıca, konferanslar sırasında kötü ayarlanmış mikrofonların ne kadar can sıkıcı olabileceğini biliyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi, eMeet OfficeCore M2 ilgili çözümleri sağlamalıdır.

Görünüşüne bir göz atmak, donanım özelliklerini öğrenmek ve hangi iş odaklı özelliklerle birlikte geldiğini öğrenmek için elimizdeyiz. Öyleyse daha derine inelim ve test edelim.

OfficeCore M1 ile karşılaştırıldığında bu model daha kompakttır. Bu nedenle daha küçük bir kutuya yerleştirilebilir. Şirket tam da bunu yaptı. OfficeCOre M2 bir kara kutuya yerleştirilir (en azından elimizdeki siyah kutu). Paketin içinde iki kablo (USB ve AUX), birkaç dilde kullanım kılavuzu (İngilizce dahil) ve hoparlörün kendisini bulabiliriz.

eMeet OfficeCore M2

Not: Bluetooth USB adaptörüyle birlikte gelen modeller vardır. Elimizde olmayan.

Gözümüze çarpan ilk şey, daha kompakt tasarımı oldu. Üst yüzey eğimlidir. Orta kısımda, ana operasyonel anahtarları bulabiliriz. Basılamazlar. Bu arada, bu ikinci en büyük fark. Böylece, sesli komutları kullanmadığınızda, tabii ki dokunma ve dokunuşlarla OfficeCore M2’ye müdahale edeceksiniz.

eMeet OfficeCore M2

Genel boyut ve ağırlık, piyasadaki diğer modellere aşinadır. 125x125x35mm boyutlarında gelir ve yalnızca 300 gram ağırlığındadır. Ancak önceki modelden farklı olarak taşıma çantası bulunmamaktadır. Yani ayrı olarak satın almalısınız.

eMeet OfficeCore M2

Söylediğimiz gibi anahtarlar orta kısma yerleştirilmiştir. En üstteki akıllı asistan düğmesidir. Karşı alanda güç açma / kapama düğmesini görebiliriz. Giriş kaynağı değiştirme düğmesi ve ses kısma düğmesi sol bölgededir. Telefon cevaplama / kapatma düğmesi ve ses açma düğmesi sağ taraftadır. Ayrıca güç düğmesinin üzerinde durum gösteren bir ışık vardır. Son olarak, sessiz / kayıt düğmesi tam ortada.

eMeet OfficeCore M2

Bunun dışında yan tarafa birkaç arayüz yerleştirilmiştir. Bir kilit deliği, bir AUX ses girişi, 3,5 mm ses jakı girişi, bir mikro USB bağlantı noktası ve çevre etrafına yerleştirilmiş dört mikrofon deliği içerir.

eMeet OfficeCore M2

Nihayet gördüğünüz gibi hoparlör ızgarası üstte. Yani ses alttan gelmiyor. Bu aynı zamanda sesin boğuk çıkacağından endişe etmeden herhangi bir yüzeye koyabileceğiniz anlamına gelir.

Başlamadan önce, bu ürünün birkaç çeşidi olduğu konusunda bilgilendirilmelisiniz. Test ettiğimiz en basit versiyon. Bununla birlikte, OfficeCore M2ce, OfficeCore M2 Kaydı ve OfficeCore M2ce Kaydı da vardır. Bu, gözden geçirdiğimizin kayıt yeteneğinin olmadığı anlamına gelir.

Açmak için güç düğmesini üç saniye basılı tutmanız yeterlidir. Hoparlör aydınlanacaktır. Önceki modelde olduğu gibi, kenarın etrafında bir ışık şeridi var.

eMeet OfficeCore M2

Tak ve çalıştır ve çoklu bağlantı çözümleri sunan eMeet hoparlörü, neredeyse tüm akıllı cihazlara saniyeler içinde bağlanabilir ve Bluetooth, AUX bağlantı noktası veya USB kablosu aracılığıyla tüm iletişim platformlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olur. Kompakt bir boyutta gelmesine rağmen, kullanıcıların her yere kolayca hareket etmesini sağlayan yerleşik bir 2500mAh Li-ion pil vardır. Böylece konferans görüşmeleriniz herhangi bir uygun yerde gerçekleştirilecektir. Bu arada pil 12 saat kesintisiz konuşma süresi sağlıyor ve 3-4 saatte tamamen şarj oluyor.

Güç düğmesine kısa basarak kalan gücün durumunu kontrol edebilirsiniz. Güç durumu düşükse, ışık şeridi kırmızı olacaktır. Her şey yolundayken yeşildir. Bu arada, OfficeCore M2 OTG şarjını destekliyor. Böylece şarj etmek için akıllı telefonunuzu veya bir güç bankasını kullanabilirsiniz. Aynı şey dizüstü bilgisayara bağlandığında da yapılabilir.

eMeet OfficeCore M2

Söylediğimiz gibi öncelikle USB kablosu ile bilgisayara veya dizüstüne bağlayabilirsiniz. Yapabileceğiniz en yaygın şey budur.

Ses dinlemek için kullanılabilecek akıllı bir hoparlörle uğraştığımız için özel bir AUX desteği var. Böylece, AUX arayüzü üzerinden bağlanmak için ilgili kabloyu kullanabilirsiniz.

Ancak kablosuz teknolojileri kullanmak istediğinizi tahmin ediyoruz. Telefonunuza bağlamak için Bluetooth seçeneğini kullanın. Eşleştirildiğinde, gösterge yanıp sönmeyi bırakacaktır. Bu arada, Jabra 710’un 4.1 sürümüne kıyasla bir Bluetooth 4.2 (Qualcomm CSR8670) modülü ile doludur.

eMeet OfficeCore M2

Not: Birden fazla kaynak varsa, ihtiyacınız olanı ses kaynağı değiştirme düğmesiyle seçin. Renklerle hangi kaynakta olduğunuza dair bir önseziniz olacak. Mavi olduğunda, Bluetooth ile bağlı olduğunuzu söyleyin; beyaz olduğunda, AUX kaynağı üzerinden bağlanırsınız; ve son olarak, yeşil olduğunda, USB bağlantı seçeneğini kullanıyorsunuz.

EMeet OfficeCore M2, sesi her yönden yakalayabilen (360 derece destek) 4 adet yüksek hassasiyetli MEMS dijital çok yönlü mikrofona sahiptir. Pek çok kişi bu sayının yeterli olmadığını düşünecek çünkü M1 altı hoparlörle geliyor. Bir sonraki kullanıcı grubu Jabra’nın 1 mikrofonu ile karşılaştırıldığında bu sayıdan memnun kalacak. Ama gerçek şu ki, akıllı bir ürünle uğraşıyoruz. Rakiplerinden farklı olarak, bu model AI’nın müdahalesi nedeniyle sesin kaynağını tanıyabilmektedir. OfficeCore M2, sesin geldiği yönü gösteren akıllı bir LED lambaya sahiptir. Böylece konuşan kişi sesinin alınıp alınmadığını bilebilir. Bu mikrofonlar, bir odada 12 kişiyle (8-10 metre uzaklıkta (Jabra’nın 3-5 metresi ve OfficeCore M1’in 8 metresine karşı)) yalnızca 33 fit (33 fit) mesafeye kadar olan vokal sesini yakalamak için insan ses pozisyonlarını doğru bir şekilde tanımlar. . Böylece kullanıcılar yalnızca en önemli olanı duyar.

Ses kalitesi ve hoparlöre gelince, kahramanın ses çıkışı% 300 arttı ve mikrofon alım mesafesi% 150 artırıldı. Gürültü bastırma ve yankı iptali için AI algoritması% 200 artarken, tam çift yönlü arama efekti% 180 arttı. Sesi açarken veya azaltırken, ses düzeyini belirtmek için mavi LED adım adım yanar ve söner. Ek olarak, pil seviyesi için LED göstergelerin yanı sıra mikrofonlar sessize alındığında LED’i kırmızıya çeviren bir sessiz göstergesi vardır.

eMeet OfficeCore M2

Çağrı düğmesinin kullanımı basittir – çağrıyı cevaplamak istediğinizde düğmeye basın ve kapatmak için tekrar basın. Ancak aramayı reddetmek istiyorsanız, 3 saniye boyunca basın.

Bu konferans konuşmacısı Yapay Zekaya ve arka plandaki gürültüyü etkili bir şekilde ortadan kaldıran ve doğal iki yönlü konuşmalar sağlayan DNN tabanlı bir VoiceIA algoritmasına (Derin Sinir Ağı) güvenebilir. Bu nedenle, eMeet OfficeCore M2’nin bugün mevcut olan en gelişmiş, taşınabilir Bluetooth hoparlörü olduğunu söyleyebiliriz.

EMeet OfficeCore M2; Skype, Avaya, Gizmo Project, Wechat, Google Gtalk ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla yazılım ve platformla uyumludur. Ayrıca, çoğu dijital asistanı (Siri, Cortana veya Google Now) destekler. Yani Jabra 710 ile yalnızca Skype, Microsoft Lync, Cisco, Avaya, FaceTime ve birkaçını destekleyen hiçbir şey karşılaştırılamaz.

Telefonunuzda yüklü sesli asistanı aramak için üstteki düğmeye dokunmanız yeterlidir. Sesli komutlarla telefon görüşmeleri yapabilir, mesajlar gönderebilir, hava durumu hakkında bilgi edinebilir ve akıllı hoparlörler aracılığıyla diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Nihayet, M2, kullanıcı en iyi sesli işbirliği için üstün sesin keyfini çıkarmak istediği kadar çok sayıda M2 hoparlör telefonunu kabloyla birbirine bağlayarak sonsuz genişletilebilirliğe olanak tanıyan çok noktalı bağlantıya sahipken, Jabra hoparlörü yalnızca başka bir cihazla arabirimlenebilir ve M1 bunu yapmaz. bu işlevi destekleyin.

AI sesli komutları destekleyen çok fazla akıllı hoparlör gördük, ancak OfficeCore M2, türünün ilk örneğidir. Akıllı bir konferans hoparlörü, yani bazı ek özelliklerle gelmesi gerektiği anlamına geliyor. Kahramanımıza gelince, sesin kaynağını anlayan dört çok yönlü mikrofonla birlikte geliyor. Böylece, sadece her taraftan gelen sesi yakalamakla kalmaz, aynı zamanda yanarak konuşmacının sesinin alındığını gösterir. Bunun dışında, çeşitli işlemleri sesli komutlarla yapmak için çoğu dijital asistanı (Siri, Cortana veya Google Now) kullanabilirsiniz. Ve tüm bu güzellikler için iki yüz dolardan biraz daha fazla ödemeniz gerekiyor.

.

eMeeteMeet OfficeCore M2