Elon Musk, Tesla’yı Apple’a satmaya çalıştı

Elon Musk, Tesla’yı Apple’a satmaya çalıştı, Mobil Destek

Tesla’nın başı Elon Musk’ın onu Apple’a satmaya çalıştığı söylentileri, sadece söylentiler olmadığı ortaya çıktı. Bu bilgi Musk’ın kendisi tarafından doğrulandı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

“Model 3 programının en karanlık günlerinde, Apple’ın Tesla’yı satın alma olasılığını tartışmak için Tim Cook’a ulaştım (mevcut değerimizin 1 / 10’u karşılığında). Toplantıya katılmayı reddetti. “

Ayrıca Musk, Apple’ın elektrikli aracı için geliştirmekte olduğu “tek hücreli” bir pil hakkında yakın zamanda yayınlanan bir raporun doğruluğunu sorguladı. Son zamanlarda Apple’ın lityum demir fosfat (LFP) bazlı yeni bir pil yapısı kullanarak maliyeti “radikal bir şekilde” düşürmeyi ve otomobilin menzilini artırmayı beklediğinin bilindiğini hatırlatacağız.

Musk, Tesla’nın Şangay’da üretilen elektrikli araçlarında zaten LFP pilleri kullandığını hatırlattı, ancak tek hücreli tasarımın “mümkün olmadığını” çünkü ortaya çıkan pilin çok düşük voltaj sağlayacağını söyledi. Tesla’nın başkanı, Apple’ın pilinin hala birbirine bağlı hücrelerin olacağını öne sürdü.

Apple Car, 2021’de orijinal programdan iki yıl önce gelecek

Akıllı telefon ve teknoloji şirketleri, akıllı telefonlara olan bağımlılıklarını azaltmak için diğer teknoloji segmentlerine yüksek yatırım yapıyor. Bu, 2020’de güçlenen bir hareket, ancak bazıları için alışılmadık aralıklara yatırım yapan birçok firma var. Apple, en alakalı teknoloji şirketlerinden biridir. Şirket, Mac, iPhone ve iPad bölümleriyle ünlüdür, ancak şirketin birçok segmentte varlığı vardır. Yıllardır Apple’ın sözde Apple Car’ı üretmek için otomobil segmentine yatırım yaptığı bilinen bir gerçektir. Şimdiye kadar her şey söylentilere dayanıyordu; ancak şimdi, görünen o ki, Cupertino merkezli firma ilk otomobilini piyasaya sürmeye gerçekten çok yakın.

Yeni bir rapora göre, şirketin uzun süredir söylentilere konu olan elektrikli aracı muhtemelen 2021’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülebilir. Bu, programından en az iki yıl ileride. Sonuçta, önceki söylentiler 2023 sonunda bir fırlatma öneriyordu. EconomicDailyNews’ten gelen bir rapora göre, Apple gelecek yıl ilk otomobilini piyasaya sürebilir. Rapor, şirketin Tayvan’daki üreticilerinin ve tedarikçilerinin önümüzdeki yılın ikinci çeyreği gibi erken bir zamanda “Apple Car” bileşenlerinin üretimini artırmaya hazırlandığını iddia ediyor. Görünüşe göre, şirket ABD, Kaliforniya’da yollardaki prototipleri test etmeye çoktan başladı.

Elon Musk, Tesla’yı Apple’a satmaya çalıştı, Mobil Destek

Şirket, 2017 yılında sürücüsüz arabalarını test etmek için California’daki DMV’den izin aldı. Bu, ilk olarak LiDAR teknolojisiyle donatılmış başka bir markanın SUV’sinde görüldü. 2023 ve 2025 civarında Apple Car’ı öneren çeşitli raporlar vardı. En son rapor, yeni otomobilin beklediğimizden daha yakın olduğunu doğruluyor. Tayvanlı ajans, kaynak olarak büyük bir Tayvanlı üreticinin isimsiz bir yöneticisini gösterdi.

Apple Car Eylül 2021’de gelebilir

Yönetmene göre Apple, Eylül 2021’de bir lansman yapmayı hedefliyor. İPhone’lar genellikle Eylül ayında gelir. Bu, yalnızca bu yıl COVID-19 salgını ve bunun getirdiği sayılamayan zorluklar nedeniyle değişti. Apple Car gerçekten Eylül ayında gelecek yıl ise; o zaman Apple teknolojisini sevenler için en heyecan verici aylardan birini yaşayacağız.

Tabii ki, COVID-19 salgını bitmedi. Yani bu yıl karşılaşılan zorlukların aynısı gelecek yıl da gelebilir. Yani, bu raporu bir veya iki tutam tuzla sindirebiliriz. Apple Car etkileyici bir teknolojiyle gelebilir, ancak henüz nefesimizi tutamıyoruz.

.

Apple arabaApple'ın Tesla satın alımıelmaElon miskTeslaTesla arabalarıtim cook