Dark Sky: Hava durumu uygulaması, Apple nedeniyle Android’den kaybolacak


İşte Android kullanıcılarının Apple’dan nefret etmelerinin başka bir nedeni. Dark Sky adlı çok popüler hava durumu uygulaması Apple tarafından yeni satın alındı. Bu nedenle, Android sürümü çok yakında ortadan kalkacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Dark Sky’ın Android sürümü 1 Temmuz 2020’de ortadan kalkacak

31 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında Dark Sky, Apple tarafından satın alındığını duyurdu. Satın almanın fiyatı hakkında hiçbir ayrıntıya sahip değiliz. Android kullanıcıları zaten bu haberden üzüldüyse, iPhone kullanıcıları sevinebilirler.

Yerel iOS hava durumu uygulamasının rakipleri kadar iyi olmadığını muhtemelen fark etmişsinizdir. Dark Sky, dünyadaki en iyi hava durumu tahmini uygulaması olarak ün kazanmıştır. Uygulama, yerel düzeydeki verilere odaklanır ve aradaki fark budur.

Dark Sky uygulaması, 2016’da bir Android sürümü sunmadan önce, başlangıçta yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilirdi. Kısa süreli bir görünüm, sonunda bu Android sürümü ortadan kalkacak. Android uygulamasının günleri artık numaralandırılmıştır. Hizmeti 1 Temmuz 2020’de sona erecek. Dark Sky web sitesi de 1 Temmuz 2020’de kapatılacak.

Uygulama yerel olarak iOS’a entegre edilecek mi?

İOS kullanıcıları için de değişiklikler bekleniyor. Apple, şu anda uygulamanın iOS sürümünde herhangi bir değişiklik olmayacağını söylese bile, büyük olasılıkla sonunda Apple, uygulamayı iOS’ta yerel olarak entegre edecek. Apple markasının Dark Sky’ı satın almak istemesinin sebebinin bu olduğunu bile düşünebilirsiniz.

Bloglarında yayınlanan makalede şunu okuyabiliriz: “Amacımız her zaman dünyaya mümkün olan en iyi hava durumu bilgisini sağlamak, mümkün olduğunca çok insana kuru ve güvende kalmak için yardım etmek ve bunu bir şekilde yapmak olmuştur. gizliliğinize saygı duyar ”.

“Bu hedeflere ulaşmak için Apple’dan daha iyi bir yer yok. Tek başımıza yapabileceğimizden çok daha fazla etkiyle çok daha fazla insana ulaşma fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız ”.

.

androidDark Sky uygulamasıelma