Çinliler, fiyat artışına rağmen büyük ölçüde Huawei cihazları satın alıyor


Beyaz Saray, bu yılın Mayıs ayında Huawei’ye daha da katı kısıtlamalar getirdi. 15 Eylül’den itibaren çip üreticilerini Amerikan teknolojisi ve ekipmanı kullanılarak yapılan ürünleri Çinli şirkete göndermeyi durdurmaya zorladı. Şu andan itibaren, kendi tescilli Kirin çiplerini üretme fırsatından mahrumdur. Ve diğer üreticilerden işlemci satın alamaz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Çinliler, fiyatlardaki artışa rağmen büyük ölçüde Huawei cihazları satın alıyor

Çin’de olup bitenlerin arka planına karşı, Huawei akıllı telefonlarının fiyat etiketleri yükseldi. Seçilen modellerin fiyatları bu yılın Ocak ayına göre şimdiden% 40 arttı. Örneğin, zaten pahalı olan Huawei Mate 30 RS Porsche Design’ın maliyeti 443,7 dolar arttı. Ortalama olarak, şirketin cihazlarının maliyeti 60-74 dolar arttı. Cihazların toptan gönderileri dakikalar içinde satın alınır. Huawei cihazlarının fiyatları neredeyse her saat arttığı için elektronik perakendecileri acele etmek zorunda.

Şirketin Çin’deki cihazlarına olan yüksek talep, pek çok kişinin satıştan kaybolmadan önce akıllı telefon satın almak için zaman ayırmaya karar vermesiyle belirleniyor. Tüketiciler, Huawei’nin uzun süre yeterli işlemci stokuna sahip olmayacağını anlıyor. Bu yüzden gelecekte, bu üreticiden gadget satın alamayacaklar. Çünkü serbest bırakılmaları durdurulacak.

Huawei P40 duvar kağıtları

Analistler, şirketin bileşen stokunun gelecek yılın ortasına kadar yeterli olacağını söylüyor. Doğal olarak, çoğu Huawei’nin bağlı kalacağı üretim hızına bağlı olacaktır. Büyük olasılıkla, kendi model aralığını azaltma yolunu izleyecek ve ayrıca üretilen aletlerin sayısına kısıtlamalar getirecektir.

Mayıs 2019’da yaptırımların uygulanmasından bu yana her zaman vatansever duygularla hareket eden Çinli kullanıcıların akıllı telefonlarını aktif olarak satın alarak Huawei’yi aktif olarak desteklediğini söylemeliyim. Şirketin bu yıl mobil pazardaki başarısının temelinde Çin vatanseverliği yatmaktadır. Ve şimdi Huawei’den geri dönmediklerini, ancak akıllı telefonlarını aktif olarak almaya devam ettiklerini onlara haraç ödemeliyiz.

Huawei Mate 40 bu yıl küresel pazarlara gelmeyebilir

Huawei’nin sorunları ve kaderi ile ilgili olarak, kullanıcılar iki ana kampa bölünmüştür: bazıları şirketin akıllı telefon pazarındaki günlerinin sayılı olduğuna inanırken, diğerleri tüm sorunlarla başa çıkabileceğinden ve Amerika Birleşik Devletleri’ne göstereceğinden emin. ne yapabilir. Bu durumda, olayların gelişiminin yanı sıra şirketin piyasaya süreceği yeni ürünleri, yaklaşan Huawei Mate40 serisi de dahil olmak üzere gözlemlemek kalıyor.

Bu yılın ikinci yarısında Huawei’nin ve bir bütün olarak sektörün ana prömiyerlerinden biri, Mate 40 serisinin amiral gemilerinin piyasaya sürülmesi olacak. Söylentilere göre, cihazların duyurusu bu yılın Kasım ayından önce yapılmayacak. Huawei sakinliğini koruyor ve hayranlarını biraz beklemeye çağırıyor ve prömiyerin planlandığı gibi yapılacağına söz veriyor. Ama aynı zamanda ne zaman olacağını da belirtmiyor.

Bu arada saygın içeriden Evan Blass, Huawei Mate40 serisinin bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı. 2021’e kadar beklememiz gerekecek. Ancak, küresel pazar mı yoksa Çin pazarından mı bahsettiğini belirtmedi. Belki yeni cihazların duyurusu bu yıl Çin’de yapılacak. Ancak gelecek yıl küresel pazara girecekler.

Söylentiye göre Huawei durumu ayık bir şekilde değerlendiriyor. Ve amiral gemileri Mate 40 için büyük bir talep beklemiyor. Bu akıllı telefonlar için bileşen siparişlerini% 30-40 azaltmasının nedeni buydu.

.

Huaweihuawei akıllı telefonlarHuawei yasağı