Çince uygulamaları kaldıran bir uygulama viral oluyor


Çin ile Güneydoğu Asya’daki komşusu Hindistan arasındaki artan gerilimin ardından, Jaipur’da geliştirilen bir mobil uygulama Google Play Store’da “Çin Uygulamalarını Kaldır” adıyla satışa sunuldu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama kullanıcının cihazında bulunan Çin menşeli uygulamaları algılar ve ardından ikincisine, bunun için görünürde bir neden belirtmeden bunları kaldırmak için bir düğme sunar.

Çin uygulamalarını kaldırın

Bununla birlikte, uygulama ücretsizdir ve yalnızca 3,5 MB ağırlığındadır, 1 milyondan fazla indirme için 4,8 yıldız genel puanıyla hızlı bir şekilde Indian Play mağazasında 2 numara oldu.

Şu an için, “Çin Uygulamalarını Kaldır” Android platformu için ayrılmıştır ve şu an için yalnızca birkaç Asya ülkesinde mevcuttur. Bununla birlikte, .apk dosyasının yüklenmesi yoluyla buna sahip olmak mümkündür.

Son zamanlarda TikTok ile YouTube video platformları arasında bir savaş yaşandığını belirtmekte fayda var. Çin sosyal medyası sürekli rekorlar kırıyor ve bu YouTube hayranlarını memnun etmiyor. Yeni bir ilerlemede, TikTok ve YouTube kullanıcıları Play Store’da birbirlerinin uygulamalarına 1 yıldızlı yorumlar veriyor. Her şey YouTube’un, Carry Minati’nin viral videosunu silme konusundaki tartışmalı kararıyla başladı. “YouTube vs TikTok – Son”. İçinde Çin sosyal medyasını kavurdu.

Hindistan – Çin

YouTube içerik oluşturucuları, yine karşı koyan TikTok içerik oluşturucularına karşı hareket ediyor. Ancak Carry Minati’nin yayınladığı videonun ardından durum hızla tırmandı. Video Hindistan’da viral oldu ve ilk haftasında birkaç rekor kırdı. Video çok sayıda beğeni ve beğenmeme aldı. YouTube, 7 günde 74 milyondan fazla görüntüleme topladıktan sonra videoyu sildi. Yayın platformu, TikTok kullanıcılarından gelen birçok şikayet üzerine kararını verdi. YouTube’a göre, video gizlilik politikasına aykırı ve aynı zamanda platform tarafından belirlenen şartlar ve koşulları da ihlal ediyordu. Sonuç olarak, Carry Minati’nin takipçileri, Play Store’daki TikTok Uygulamasında 1 yıldızlı bir yorum dalgasıyla anında yanıt veriyor. Evet, bu, YouTube’un kararına karşı savaşmanın en makul yolu gibi görünüyor, değil mi?

TikTok’un PlayStore sayfasındaki son incelemelere bakarsanız, tüm bu 1 yıldızlı incelemelerin YouTube’un Minati’nin videosunu kaldırma kararından şikayetçi olduğunu fark edeceksiniz. Karar hakkında şikayette bulunmak için YouTube’a karşı çıkmak yerine, tüm suçluları TikTok’un omuzlarına yüklüyorlar. Hayranlar da YouTube’u suçluyor. Onlara göre platform Carry Minati’yi mücadele sırasında YouTube’u savunduğu için savunmadı. Minati desteği de Twitter ve Instagram’da #justiceforcarry hashtag’iyle trend oluyor. Destek, yayınların ve videoların kullanıcılara Çin sosyal medya uygulamasını silmelerini veya en azından 1 yıldızlı bir inceleme yapmalarını önerdiği Facebook ve YouTube’da da büyüyor.

.

androidAndroid uygulamalarıÇinÇin uygulamalarıÇin Uygulamalarını Kaldır