Çin akıllı telefon sevkiyatları 2020’nin 3. çeyreğinde arttı


2020 yılı, COVID-19 salgını ışığında çoğu akıllı telefon üreticisi için zor bir yıl oldu. Çin’deki tedarik zincirinde ve fabrikalarda yaşanan aksaklık nedeniyle pazar büyük bir etki gördü. Üstelik birçok ülkede uygulanan kilitleme politikaları akıllı telefon satışlarını da etkiledi. Son olarak, müşteriler COVID-19 salgınının ilk aylarında temel olmayan ürünlerle daha az ilgilendi. Birkaç ay sonra, Çin akıllı telefon gönderilerinin nihayet normale döndüğü görülüyor. 2020’nin 3. çeyreğinde sonuçlar oldukça olumluydu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bilgiler doğrudan Digitimes Research’ten gelir. Rapora göre Çinli akıllı telefon satıcıları, küresel sevkiyatlarının 182 milyona yükseldiğini gördü. Önceki çeyreğe göre% 10,6 artış oldu. Ancak, 2019’un 3. çeyreğine kıyasla hala% 5,6’lık bir düşüşü temsil ediyor. Yine de, bu kadar çok kayıptan sonra piyasanın toparlandığının bir işareti.

Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi unem forças para birimi Google Play Store'da | Mundo Conectado

Huawei düşüyor, Oppo, Xiaomi, Vivo yükseliyor

Birçok Çinli OEM iyi sonuçlar elde etti, ancak Huawei aralarında değildi. Ne yazık ki dünyanın önde gelen markalarından biri olan ve Samsung’un en büyük tehdidi olan marka ABD yasağından muzdarip. Özellikle şimdi HiSillicon yonga seti bölümünü kaybettiği ve her ay daha da fazla kaybettiği için. Çinli Behemot, rakipleri olan Xiaomi, Vivo ve Oppo’nun aksine üçüncü çeyrekte toplam sevkiyatta% 25,5’lik bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, dört büyük marka kaydedilen toplam sevkiyatların% 74,3’ünü oluşturdu. Bir kez daha, bu, Q3 2019’un sonuçlarından daha az.

Rapora göre, Çinli akıllı telefon üreticileri 2020’nin 4. çeyreğinde toplam küresel sevkiyatın yaklaşık% 5’ini oluşturacak. Ancak sonuçlar yine de Q4 2019’un altında kalacak. Araştırma şirketi, Huawei’nin rakipleri devam ederken tahttan indirilebileceğini düşünüyor. küresel sevkiyatlarını artırmak. Çinli firmalar 2020’nin 3. çeyreğinde bir dizi akıllı telefon getirdiler, 2020’nin 4. çeyreğinde daha fazlasının gelmesini bekliyoruz. Örneğin, Xiaomi’nin POCO’sunun hala Aralık ayı başlarında küresel olarak piyasaya sürülecek bir orta sınıf telefon seti var. Dahası, Redmi’nin yeni Redmi Note 10 serisini yıl sonundan önce tanıtmasını bekliyoruz. Realme, Vivo ve Oppo, rekabet için yer kaybetmemek için daha fazla cihaz getirmeye devam edecek. Örneğin Vivo, önümüzdeki ay Android 11 tabanlı Origin OS ile piyasaya sürülecek yeni bir Vivo X60 akıllı telefona sahip. Gelecekte her şey değişebilir, ancak kesinlikle piyasa şu anda iyileşiyor.

.

akıllı telefon satışlarıÇinÇinli akıllı telefonÇinli akıllı telefon üreticileriGerçek benHuaweioppopocoQ3 2020vivoxiaomi