Chuwi Lapbook Air İnceleme


Düzenli olarak bu kadar çok cihazı gözden geçirdiğim için hiçbir zaman akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar şirketinin hayranı olmadım, ancak Chuwi cihazlarıyla ilişkim olabildiğince yakın. İlk Chuwi cihazım Chuwi Vi10’dan beri ürünleri sürekli olarak iyi ve birçoğu da harika.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Chuwi Lapbook Air gözden geçirmek

Bu şüphesiz Chuwi’nin şimdiye kadar yaptığı en iyi dizüstü bilgisayar ve bir Apollo Lake cihazına bakan herkesi tatmin edecek mükemmel dengelenmiş bir dizüstü bilgisayar yarattılar. Metal bir kasa, çok sayıda bağlantı noktası ve harika bir ekran, Lapbook Air’in sunduklarının sadece yarısıdır. Ancak, büyük bir kusuru var ve bu bedeli olacaktır. Lapbook Air, benzer şekilde performans gösteren Chuwi Lapbook 14.1’e göre çok büyük bir prime hükmediyor ki bu Air kadar çok teçhizata sahip değil, ancak önemli olduğu yerde iyi. Chuwi’nin ne yaptığını görelim.

Chuwi’nin En İyisi

Chuwi Lapbook Air Teknik Özellikler

İşlemci Intel Apollo Gölü N3450
Görüntüle 14.1 ″ 1920 × 1080 Parlak LCD Ekran
Veri deposu 8 GB
Depolama 128 GB SSD
İşletim sistemi Windows 10
Kameralar 5MP Kamera
Batarya 10.000 mAh
Fiziksel Boyutlar 32,92 x 22,05 x 2,05 cm, 1,74 kg

Bu inceleme birimini sağladığı için Gearbest’e çok teşekkürler.

Chuwi Lapbook Air Donanım

Bu Chuwi dizüstü bilgisayar “Air” lakabına layıktır. Air, yakışıklı, uçak sınıfı alüminyumdan yapılmış gövdesi ile çok hoş bir figür oluşturuyor. Kromajlı, yivli kenarlar, mat gövde çarpıcı bir kontrast sağlayarak hoş bir şekilde parlıyor (bu noktada fışkırdığımı anlayabilirsiniz).Mükemmel bir dizi bağlantı noktası, iki tam boyutlu USB bağlantı noktası, bir kulaklık jakı (günümüzde daha nadir ve daha nadir), microSD kart yuvası ve tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası veriliyor. Bu ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlardaki tam boyutlu HDMI bağlantı noktaları, birçok durumda (Xiaomi Air 12’mde) hayat kurtarıcı olmuştur ve burada birini dahil ettiği için Chuwi’yi selamlıyorum. Bağlantı noktası seçiminden şikayet edecek olsaydım, bir USB-C bağlantı noktasının (veya bir microUSB bağlantı noktasının) olmaması olurdu. Chuwi gibi şirketlerin sadece bu bağlantı noktalarını dahil etmesini değil, normal DC bağlantı noktaları yerine şarj için USB-C kullanmasını diliyorum.Dizüstü bilgisayarı açtığımda ekranın etrafındaki siyah çerçevelerle karşılandım. Bu siyah çerçeveler tam olarak büyük veya çirkin değiller, ancak küçük de değiller. Chuwi Lapbook 14.1 çok ince yan çerçevelere sahipti, Chuwi Lapbook Air neden yapamadı? Bununla birlikte, çerçeveler çok büyük olmasa da olabildiğince küçük değil.Buradaki klavye, basıldığında yeterli seyahat ve yeterli geri bildirim sağlıyor, bu dizüstü bilgisayarda çok kolay yazabiliyordum. Arkadan aydınlatması da var, ancak arka aydınlatma biraz düzensiz, bu da onu biraz ucuz gösteriyor. Bununla birlikte, arka plan aydınlatması karanlık durumlarda çok yararlıdır. Bir şikayetim var ve bu, güç düğmesine basmak için gereken basınç olacaktır. Diğer tuşlarla tamamen aynıdır, yani yanlışlıkla tuşa basıp bilgisayarı uyku moduna geçireceksiniz. Basmak için bundan çok daha fazla baskı gerektiren bir güç anahtarını çok tercih ederdim.Buradaki izleme paneli mükemmel, çok doğru, çok parmaklı hareketler güzel ve pürüzsüz, görünüşe göre Çinli üreticiler çok parmaklı hareket yazılımı açısından daha büyük rakiplerini hızla yakalıyor. Sol ve sağ tıklama, basmak için biraz çaba gerektirir, bu nedenle genellikle fiziksel tıklama yerine kapasitif tıklamayı etkinleştirmek için hafif bir dokunuşa güveniyorum.
İzleme paneli yüzeyi, normal olmayan bir parmak kaydırmasına müdahale edecek kadar doğal olmayan bir şekilde yapışkandır. Bir bezle silmek yüzey kaplamasını bir şekilde yıpratır.

Nefis

Chuwi Lapbook Air Görüntüle

14,1 ”IPS LCD parlaktır, bu da onu seyretmeyi bir zevk haline getirir. Renkler ekrandan fırladı ve renk doygunluğu da fazlasıyla tatmin ediciydi. Normal dizüstü bilgisayar görüntüleme mesafelerinden metin net görünüyordu ve görüş açıları da benzer şekilde iyi. Yine de maksimum parlaklık 250 nit kadar iyi değil, dışarıda gölgede bile yeterince parlak değil.

Chuwi Lapbook Air Ses

Hoparlörler kesinlikle dizüstü bilgisayarın en zayıf kısmı. Ses seviyesi yeterlidir, ancak yüksek değildir ve ses kalitesi oldukça ortalama tiz, ortalamanın altında ve kristal netliğinden daha düşük bir farklılaşma içerir. Günlük hayatta film veya Youtube izlemek kesinlikle kullanılabilir, ancak telefonunuzda büyük olasılıkla müzik dinlemek için bundan daha iyi hoparlörler var.

Chuwi Lapbook Air Batarya

Dizüstü bilgisayardaki pil ömrü, Apollo Lake dizüstü bilgisayarlar için oldukça karakteristiktir; tipik 10.000 mAh pil, dizüstü bilgisayarı Chrome kullanıyorsanız yaklaşık 6 saat web taraması için ve Microsoft Edge kullanarak yaklaşık 8 saat boyunca çalıştırabilir. Anlaşılır bir şekilde, bu daha düşük parlaklık seviyelerinde, parlaklığı artırın veya bir oyun oynayın ve pil ömrü bir an önce alacaktır. Bu ideal pil ömrü olmasa da, Apollo Lake yonga setini kullanan dizüstü bilgisayarlar için sıra dışı değildir.

Ortalama pil ömrü

Chuwi Lapbook Air Yazılım ve Performans

Dizüstü bilgisayarda Windows 10’u etkinleştirdik ve bu 128GB eMMC’ye yüklendi. eMMC sürücüleri en hızlı değil ve bu Sandisk eMMC bugün piyasadaki en hızlı eMMC sürücüsü değil. Burada ve orada daha hızlı bir eMMC’de başka türlü görmediğim hafif bir gecikme gördüm, ancak yine de birçok temel şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz, Chrome’da web’de gezinme, e-posta, kelime vb. Biraz fotoğraf düzenleme ve Bu dizüstü bilgisayarda temel video düzenleme, ancak video düzenleme yavaş olduğu için önerilmez. Oyun performansı da Apollo Lake cihazlarının tipik bir örneğidir, 720p DOTA2 ile mücadele ederek 25-30FPS çıktı. 1080p’de Civilization 6, temelde bu noktada bir slayt gösterisi olan 10-15FPS’ye düşürüldü. Bu kesinlikle bir oyun dizüstü bilgisayarı değil, ancak bu dizüstü bilgisayarda daha eski ve daha hafif oyunlar çalıştırabilirsiniz, Stardew Valley çok güzel çalışıyor. Dizüstü bilgisayar oyun ve kıyaslamalar sırasında oldukça ısınır, ancak iç sıcaklıklar işlemciyi boğacak kadar asla yükselmedi.

Chuwi Lapbook Air Bağlantı

Chuwi, dizüstü bilgisayarın içine çok yüksek internet hızları sağlayabilen çift bantlı bir WiFi yongası kurdu, testlerim sırasında hız veya menzil ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım, bağlantı açısından en iyi dizüstü bilgisayarlarla durdum. Bluetooth, tüm cihazlarımla da iyi çalışıyor.

Chuwi Lapbook Air Karar

Ne yazık ki, bu Lapbook Air’e sağlam bir “satın almayın” vermem gerekiyor. Chuwi, bu Lapbook Air’i smaç atmış olsa da, bugün piyasadaki en iyi Apollo Lake dizüstü bilgisayarı yapıyor, ancak fiyat hala çok yüksek. Oldukça fahiş bir $ 379.99 USD’ye satılan bu dizüstü bilgisayar, satışsız Chuwi Lapbook 14.1 ”250 $ ve bir Jumper EZBook 3 Pro 240 $ olduğunda paraya değmez. Elbette, bu son iki dizüstü bilgisayar Chuwi Lapbook Air’den daha kötü, ancak 100 $ daha kötü değil. Ancak, bu fiyatı 300 dolara veya hatta 330 dolara indirdiğinizde Lapbook Air sağlam bir satın almaya dönüşür.

Harika dizüstü bilgisayar, çok pahalı

Chuwi Lapbook Air Fotoğraf Galerisi

.

Chuwigözden geçirmekLapBook Air