Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil Destek

Bu, bir tren kazasının ne kadar kötü olduğunu okuduğunuz incelemelerden biridir ve okuduktan sonra, bunun Chuwi’ye bakış açınızı değiştirip değiştirmediğini bana bildirin.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Chuwi Hi9 gözden geçirmek

Xiaomi 3: 2 Mipad 3 cihazım belirli durumlarda sinirlerimi bozarken, medya tüketimi için harika bir 8,4 inçlik tablet ararken Chuwi Hi9 için gerçekten çok heyecanlandım.
Bununla birlikte, sayısız başka küçük sorunla birlikte büyük bir sorun, bunun ateşli satışta bile bir satıcı olmasını engeller.

Harap

Chuwi Hi9 Teknik Özellikler

İşlemci MTK8173 Octacore İşlemci
Görüntüle 8,4 ”2560 × 1600 IPS LCD
Veri deposu 4 cigabayt
Depolama 64 GB eMMC
İşletim sistemi Android 6.0 Hatmi
Kameralar 8MP Kamera, 2MP Ön
Batarya 5.000 mAh
Fiziksel Boyutlar 21,60 x 12,80 x 0,70 cm, 373 gr

Chuwi Hi9 Donanım

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil DestekYapı kalitesi umut vericiydi. Tablet veya telefonda kullanmak için en sevdiğim malzemelerden biri olan mat plastikten yapılmıştır. Dokunmaktan hoşlanan ve maalesef parmak izlerini de alan hoş bir lastik hissi var. Ancak, bu şey artritli yaşlı bir adamdan daha fazla gıcırdıyor. Tabletin her iki ucunu tutun ve hafifçe döndürün, hiç bitmeden gıcırdıyor. Çok ucuza yapılmış hissediyor ve maalesef ucuza da üretiliyor.
Tanıtım resimleri, minimum çerçeveye sahip bir tablet önerdi, ancak bundan çok uzak. Çerçeveler korkunç derecede büyük olmasa da, oldukça büyük yan çerçeveler ve geniş ve alt çerçeve ile tanıtım resimlerinin önerdiğinden oldukça farklılar. Bu kesinlikle güzel bir cihaz değil.
Bir microUSB yuvası ve üstte bir microSD kart yuvası da var.

Yaşlı bir adam gibi gıcırdıyor

Chuwi Hi9 Görüntüle

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil DestekEkran, bu cihazın tek iyi parçası, 2560 × 1600 yüksek çözünürlüklü oldukça kaliteli bir LCD ekran. Ekranın çok iyi göründüğünü söylemeliyim, çizgi roman okumak ve içerik izlemek mutlak bir zevk. 16:10 en boy oranıyla, sinemaskop, TV şovlarında minimum ve filmlerde daha az şiddetlidir. Benim fikrime göre, 16:10 manga / çizgi roman okumak için en iyi en boy oranıdır. Maksimum parlaklık yaklaşık 400 nittir, fena değil ve güneş ışığında zar zor kullanılabilir. Ancak burada ilk büyük problemle karşılaşıyoruz, dokunma hassasiyeti çok kötü. Pek çok tableti inceledim ve duyarlılık etraftaki en kötülerinden biri, parmağınızı ekranda yeterli güç kullanmadan sürüklemek ekranın parmağınızı kaydetmeyi durdurmasına neden olacak ve dürüst olmak gerekirse, genel deneyimi oldukça engelliyor. Benim hissim, Chuwi’nin gerekenden daha küçük bir dokunmatik modül kullanarak maliyetleri düşürmeye çalıştığı ve hassasiyetin oldukça kötü olmasına neden olduğu yönünde.

Chuwi Hi9 Ses

Ses kalitesi neredeyse ortalamadır, kalite genellikle çok boş ve bas eksikliği ile teneke gibidir. Ek olarak, biraz hayal kırıklığı yaratan maksimum ses seviyesinde bozulma elde edersiniz.

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil Destek

Chuwi Hi9 Batarya

5000mAh batarya, herhangi bir ciddi tablet kullanıcısı için yeterince yakın olmayan ortalama 5 saatlik bir ekran süresi sağlar. Buradaki suçlu, iki yönlü olacaktır, Mediatek CPU’nun gücü verimli kullanmaması ve güç optimizasyonunun olmaması, bu da pilin tam kapasitesinde kullanılmadığı anlamına gelir.

Pil iyi değil

Chuwi Hi9 Yazılım ve Performans

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil Destek

Düşük dokunma performansının yanı sıra, Hi9’daki yazılım da iyi performans göstermiyor. Burada Android 7.1 Nougat’ı ve 2560 × 1600’lük yüksek çözünürlük nedeniyle büyük olasılıkla biraz gecikmeli performansı görüyoruz. Ana ekranlar arasında geçiş yapmak ve bildirim tepsisine erişmek, Mi Pad 3 gibi diğer tabletlerde bulunmayan bazı küçük gecikmelere sahiptir, ancak uygulamaları başlatmak oldukça hızlıdır ve çoklu görev de sorun değildir.
Düzgün kare hızlarında yoğun oyunları oynamak, yüksek çözünürlük nedeniyle zordu, ancak daha az yoğun oyunlar oldukça iyi çalıştı. Tablet oyun sırasında oldukça ısındı ancak asla ısınmadı.

Chuwi Hi9 Bağlantı

WiFi performansı burada bir anlaşma kırıcıdır. WiFi hızları, yönlendiriciden yaklaşık 10 fit (3m) uzakta, ancak bundan daha uzak olanlarda (5-10m) ve WiFi hızları en az yarı yarıya düşer ve gecikme (ping) çatıdan vurur. 12 metrelik aralığa yaklaştığınızda (veya aralarına duvar eklediğinizde) ve WiFi çalışmayı durdurur. Chuwi Hi9’da WiFi alımının ne kadar kötü olması oldukça gülünç ve yazılım güncellemelerinin bir şey yapacak gibi görünmüyor. Her iki kamera da genel olarak tabletlerden beklenebilecek oldukça düşük kalitede.

Chuwi Hi9 Karar

Chuwi Hi9 İncelemesi – Sağlam “Satın Almayın”, Mobil DestekChuwi Hi9, yalnızca Chuwi’nin idamesi oldukça zayıf olduğu için kağıt üzerinde umut veriyor. Kasvetli WiFi alımı, eksik dokunma duyarlılığı ile birleştiğinde, bunu tablet arayanlar için sağlam bir satın almama haline getirir.
Ekran oldukça güzel olsa da, gıcırtılı yapı kalitesi ve yetersiz pil ömrü gibi diğer küçük sorunlar, zaten sakat olan tableti geri dönüşü olmayan bir noktaya getiriyor. Umarım Chuwi bir sonraki tablet olan Chuwi Hi9 Air için pantolonunu yukarı çeker.

Chuwi için Katı Bir Kayıp

Chuwi Hi9 Fotoğraf Galerisi

.

ChuwiChuwi Hi9gözden geçirmektablet