Canalys: Samsung etki alanını akıllı telefon pazarında tuttu


2020 yılı, COVID-19 salgını sayesinde zor geçti. Endüstride pandemik sonuçlardan muzdarip birçok kesim var. Bununla birlikte, akıllı telefon pazarının 2020’nin ilk aylarında en büyük darbeyi aldığını söyleyebiliriz. Şimdiye kadar, 2020’nin 1. ve 2. çeyreğinde çoğu şirket anlamlı sonuçlar elde edemedi. Ancak bu, 2020’nin 3. çeyreğinde oldukça gelişti. Sonuçta, Temmuz’da başlayıp Eylül’de sona eren üç aylık dönemde çoğu hükümet kilitleme kısıtlamalarını kaldırdı ve müşteriler tüketim programlarına kaldığı yerden devam edebildi. Elbette, sonuçlar 2019’un 3. çeyreğinden daha kötü olduğu için ancak iyileşmenin başlangıcını görebiliriz. Canalys’e göre 1 Temmuz – 30 Eylül arasında 348 milyon akıllı telefon gönderildi ve Samsung etki alanını korudu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung, 2020’nin 3. çeyreğinde akıllı telefonlarına güçlü bir talep gördü

Bu sevkiyat miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre hala 4 milyon birim daha az. Ancak COVID-19 salgınını hesaba katarsak bu anlamlı bir sonuçtur. Üç ayda bir, genel pazar% 22 büyüdü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Samsung, etki alanını dünya çapında akıllı telefon pazarı lideri olarak tuttu. Güney Koreli şirket, üçüncü çeyrekte akıllı telefon satışlarındaki% 50 artış sayesinde 80,2 milyon gönderi topladı. Şirket, orta sınıf telefon satışlarında etkileyici bir artış gördü. Samsung, Xiaomi’nin Hindistan pazarındaki konumunu çalması ve bir kez daha pazar lideri olmasıyla başarılı oldu.

2020'nin En İyi 9 Samsung Telefonu - Yeni Samsung Galaxy Akıllı Telefon İncelemeleri

İkinci sırada Huawei var. Çinli şirket 51,7 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Şirketin ABD yasağıyla nasıl mücadele ettiğini ve Google hizmetleri olmadan kaç kez çalıştığını düşünürseniz, bu etkileyici bir sayıdır. Ancak şirket, 66,8 milyon satış gerçekleştirdiği geçen yıla kıyasla hala düşüş yaşıyor. Huawei alan kaybederken, diğer Çinli şirketler Küresel pazarlarda yer kazanıyor. Örneğin Xiaomi, Apple’ı tahttan indirmeyi ve son üç ayda 47,1 milyon sevkiyatla üçüncü sırada yer almayı başardı. Bu, geçen yıla göre% 45’lik dikkate değer bir artış. Xiaomi, üçüncü çeyrekte en hızlı büyüyen şirket oldu.

Apple üçüncü çeyrekte iPhone’ların olmaması nedeniyle yerini kaybetti

Apple 43,2 milyon gönderi ile dördüncü sıraya düştü. Her zamanki Eylül penceresindeki yeni iPhone eksikliğinin şirketi etkilediğini söyleyebiliriz. Kasım ayı sonuna kadar tamamen satışa sunulan iPhone 12 ailesi ile 2020’nin 4. çeyreğindeki yerini alabilecek. Beşinci sırada, 31,8 milyon sevkiyat gibi etkileyici bir skoru yöneten Vivo var.

2020'nin en iyi Xiaomi telefonları: Bunlar en iyi Mi, Redmi, Poco ve Black Shark cihazları | TechRadar

Daha önce de belirtildiği gibi, piyasa iyileşme işaretleri gösteriyor. Ancak şirketlerin bu akışı devam ettirip ettirmeyeceklerini sadece zaman gösterecek. Sonuçta, şu anda Avrupa’yı saran ikinci bir COVID-19 dalgası var.

.

akıllı telefon pazarıCanalys RaporuelmaHuaweiKanallaroppoQ3 2020Samsungvivoxiaomi