Canalys: Giyilebilir Cihazlar ve TWS Kulaklıklar, 2021’de Stratejik Pazar Kazananları Olacak


Canalys’in en son tahmini, 2021 yılına kadar akıllı telefon aksesuarı giyilebilir cihazların ve TWS kulaklıkların sevkiyatının sırasıyla 200 milyon üniteyi ve 350 milyon üniteyi aşacağını gösteriyor. Yeni koronavirüs salgını tüm dünyada yoğunlaştı. Bu nedenle tüketiciler dikkatlerini akıllı giyilebilir cihazlar ve akıllı kulağa takılan cihazlar gibi aksesuarlara çevirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Canalys, giyilebilir cihazların ve TWS kulaklıkların iki kategorisinin bu salgına akıllı telefonlardan daha dirençli olacağına inanıyor. Ayrıca, sevkiyatlarının 2020’de% 32 oranında önemli ölçüde artması bekleniyor. Büyük Çin ve Kuzey Amerika’da pazar kazananları olacaklar. Ayrıca, bu cihazlar Asya-Pasifik ve Avrupa’da iyi bir performans göstermelidir.

giyilebilir cihazlar ve TWS kulaklıklar

Tahminlere göre, 2021’de az sayıda kategori stratejik pazar kazananları olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi, ikisi giyilebilir ve TWS kulaklıklar. Canalys’de araştırma analisti olan Cynthia Chen şunları söyledi: ‘Tüketicilerin sağlık ve zindeliğe olan ilgisi pandemi sırasında önemli ölçüde arttı ve bu Xiaomi, Garmin, Fitbit ve Huami’den olanlar gibi giyilebilir cihazlar için harika bir fırsat. Uzaktan öğrenme, evden çalışma ve ev eğlencesi gibi kapalı alan etkinlikleri ile açık hava sporları ve rekreasyon da artmaya devam etti. Bu, özellikle Apple, Samsung, Jlab ve QCY’den gelenler gibi TWS kulaklıklar için beklenenden daha fazla büyümeyi sağlıyor. ‘2021’de TWS kulaklıkların% 39 artarak 350 milyon birime ulaşması bekleniyor. Bu, giyilebilir cihazlardan çok daha büyük bir artış. Giyilebilir cihazların aynı yıl% 12 büyümesi bekleniyor.

Peki ya Geleneksel Akıllı Telefon Üreticileri?

Çinli akıllı telefon üreticileri de yurtdışına bakıyor. İki kategorideki giyilebilir cihazlar ve TWS kulaklıklarının denizaşırı pazarlarda büyüme fırsatları yakalayacağını umuyorlar. Chen şunları ekledi: “Salgından kurtulmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyma olasılığına rağmen, Güneydoğu Asya ülkeleri, geniş nüfus tabanı ve Çin’e yakınlığı nedeniyle cazip. Zaten köklü kanalları olan bazı Çinli oyuncular. Doğrudan Çin veya Hong Kong’dan kullanıcılara ve nakliye cihazlarına ulaşmak için sınır ötesi e-ticaret platformlarından yararlanıyorlar. Çinli oyuncular daha fazla seçenek sunmaya hazır. Bu özellikle uygun fiyatlı ve çekici cihazlar için geçerlidir. Yerel kullanıcılar arasında iyi bir yankı uyandırıyorlar. Tüm APAC bölgesini Kuzey Amerika’yı geçmeye zorlamada büyük rol oynamaları bekleniyor. Böylece, 2024’te giyilebilir bantlar ve TWS kulaklıklar için ikinci en büyük bölge olacaklar. “

giyilebilir cihazlar ve TWS kulaklıklar

Aynı zamanda, Canalys raporu, üreticilerin hala yüksek derecede dikkatli olmaları gerektiğine inanıyor. Aksi takdirde, IoT genişletme planlarını etkileyebilecek sonraki enfeksiyonları önleyemezler. Chen ekledi: “Kullanıcıların harcamalarını kısması beklenirken, cihazlardan daha fazlasını yapmalarını ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmalarını talep etmeye devam ediyorlar. Buradaki zorluk, her zamankinden daha uygun fiyatlı cihazlara kademeli yükseltmeler getirmektir. Aynı zamanda, değerli özelliklere dönüştürülmesi gereken sorunsuz entegrasyon sağlamalıdırlar. İkincisi, sağlık ve akıllı telefon eğlencesi gibi alanlarda kullanıcılara yardımcı olacak. “

.

giyilebilir cihazlarTWS kulaklıklar